Vetřelci se na turecko-řecké hranice vrátí hned, jak pomine pandemie, slibují Turci

Napsal
Sdílet článek

Turecko opět pohrozilo, že pošle další migranty hranicím Evropské unie, jakmile skončí globální pandemie COVID-19. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu tento týden oznámil, že jeho vláda odvedla z řecko-tureckého pohraničí téměř šest tisíc migrantů a přesunula je do devíti tureckých provincií, kde budou umístěni v deportačních centrech, dokud pandemie neskončí, uvádí řecký list Proto Thema.

Ministr uvedl, že tento krok byl učiněn s cílem zabránit dalšímu šíření viru COVID-19. Soylu však dodal, že kroky, které jeho vláda podnikla, nesvědčí o změně její politiky, pokud jde o migranty odcházející z Turecka do EU. „Když koronavirová pandemie skončí, nebudeme odrazovat žádné migranty, kteří se chtějí vrátit na řecko-tureckou hranici v Pazaru,“ řekl turecký ministr.

Před měsícem Soylu během rozhovoru na CNN Türk prohlásil, že evropské vlády se změní, jejich ekonomiky se zhorší, jejich akciové trhy se zhroutí, až EU Turecko zaplaví migranty.

Počátkem tohoto týdne informovala německá Federální zpravodajská služba (BND) o tom, že má zpravodajské informace, které naznačují, že turecká vláda nasadila vládou placené Turky, převlečené za migranty, aby pomohli podněcovat nepokoje na řeckých hranicích. A při tom všem si ještě nechal Erdogan odklepnout další výpalné od Bruselu. EU tedy platí za to, že si tam bude Erdogan svoji muslimskou armádu vykrmovat do doby, než opět zaútočí na hranice. Šílené, ale především další ukázka bezzubosti a škodlivosti EU.

Z výše uvedených informací je tudíž patrné, že Turecko se nehodlá vzdát původního úmyslu nasunout do Evropy miliony muslimských vetřelců, coby další předvoj islamizace Evropy. Nebýt koronavirové epidemie, tak by se na řeckých hranicích stále bojovalo a je pravděpodobné, že by se situace ještě víc přiostřila.

Podle všech prozatímních předpokladů by mělo dojít k utlumení pandemie v Evropě zhruba v červnu. Pak je už předem jasné, že na řecko-tureckých hranicích bude opět pořádně “horko”.

Zajímalo by mne, kolik dalších zemí pak následuje Polsko a Rakousko, což jsou země, které jako jediné poslaly na hranice platné posily. Jako posilu totiž nelze vnímat EU zaslaný Frontex, který tak akorát převážel  vetřelce na lodích do Řecka.

Také nelze opomenout, že asi 30 tisíc vetřelců se dostalo do Albánie, kde byli ubytováni v původně řeckých vesnicích. Předpokládám, že odtud se později vydají dál do Evropy. Navíc, v těchto dnech probíhají přístupové rozhovory právě s Albánií, která by se měla už brzy stát členskou zemí EU.

(Visited 418 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *