Vetřelec vytáhl v Bosně zbraň na policistu

Napsal
Sdílet článek

Tak to je zajímavé. Nelegální vetřelci, importovaní do Evropy s pomocí  EU, podvratných neziskovek či Turků, v drtivé většině případů nemají doklady, které údajně někde “ztratili”, ale mobily ani zbraně cestou nikdo z nich neztratí. Stejně tak jistě neztrácí kreditky, vydávané EU a rozdávané podvratnými neziskovkami.

Bosenská policie včera podnikla razii a rozsáhlé pátrání v táboře  Bira nedaleko Bihače poté, co invazista ve středu vytáhl zbraň na policistu. Před dvěma dny zatkla policie 17 nelegálních vetřelců, kteří byli objeveni v opuštěném domě v Laktasi v Srbsku. Zatímco policisté brali invazisty do vazby, jeden z nich vytáhl zbraň a vyhrožoval jim. Byla povolána zvláštní protiteroristická jednotka, aby situaci uklidnila. Zatímco ozbrojené násilí mezi vetřelci bylo v Bosně již mnohokrát zaznamenáno, bylo to poprvé, kdy byl policista ohrožován zbraní.

V reakci na tento incident včera policie zahájila razii v táboře Bira v kantonu Una-Sana nedaleko chorvatských hranic. Jeden vetřelec byl zatčen za držení drog a 15 dalších, kteří neměli povolení pro pobyt v táboře, bylo přemístěno do tábora v Lipě.

Milorad Dodik, srbský zástupce bosenského vedení řekl, že incident ukazuje, že policie musí dostat širší pravomoci, aby se mohla bránit před vetřelci. Naznačil také, že Republika srbská nikdy nedovolí, aby byly na jejím území vybudovány tábory pro vetřelce a vyzval Bosnu, aby uzavřela své hranice invazistům a deportovala ty, kteří tam již jsou. Zástupci Republiky srbské prohlásili, že vyšlou více policistů, aby posílili hranici proti nelegálním vstupům. V posledních týdnech prý do Bosny denně vstupuje 150 až 200 vetřelců.

Bosna a Hercegovina v současné době hostí odhadem 10 000 invazistů, přičemž další kontinuálně přicházejí. Země leží na balkánské trase, kterou nelegální vetřelci využívají, aby se dostali dál do Evropy. Většina vetřelců doufá, že se jim nakonec podaří ilegálně přejít do Chorvatska a odtud zamíří dál do severozápadní Evropy.

Fahrudin Radončič, který byl dosud ministrem vnitra Bosny a Hercegoviny, prohlásil, že má v úmyslu deportovat všechny invazisty v zemi, kromě syrských válečných uprchlíků. Tento měsíc však rezignoval a jako jeden z důvodů svého odchodu uvedl neshody s vládou ohledně otázek migrace.

Podle všeho tedy bosenská vláda nemá o deportaci muslimských vetřelců zájem, což je celkem logické, víme-li, že právě na území Bosny mělo před časem docházet k výcviku islámských radikálů, hlásících se k ISIS. Ostatně, Bosna patří spolu s Kosovem a Albánií k hlavním líhním evropských džihádistů, jejich zájem je totožný se zájmy ostatních muslimů kdekoli ve světě – islamizovat Evropu a zavést zde vládu práva šaría.

(Visited 223 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *