Většina parlamentních stran podporuje zvrácený zákon, který umožní změnu pohlaví už dětem od 12 let

Napsal
Sdílet článek

Od začátku mi bylo jasné, že za koronavirovou clonou budou vlády po celém světě využívat nezájmu občanů i médií o cokoli jiného, než koronavirus. Jak jsem si  povšimla, tak je to pravda a děje se toho skutečně hodně. Tato “clona” se zřejmě hodila i našim poslancům, kteří se opět začali – zatím jen ve výboru – zabývat poněkud kontroverzními genderovými zákony.

Protože jsem před časem podpořila svým podpisem petici proti Istanbulské úmluvě, pravidelně mi na e-mail chodí také informace od spolku Tradiční rodina nejen stran tohoto zrůdného dokumentu, který pod pláštíkem boje proti násilí na ženách zavádí zcela neomezené kompetence politických neziskovek, ale i k podobným záležitostem.

Jak jsem se dnes dozvěděla, tak na výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj byl dne 14.5.2020 probírán mimo jiné i pozměňovací návrh k zákonu o matrikách k možné změně pohlaví. Návrh na změnu zákona č.89/2012 Sb. OZ, č.460/2016 Sb. A 303/2017 Sb. byl schválen v následujícím znění:

„Dítě od 12 let si může vybrat pohlaví a v doprovodu zákonného zástupce si ho nechat zapsat v matrice, od 15 let samotné.“

Z parlamentních stran návrh plně podporují Piráti, ANO a ODS, ČSSD a KSČM se hodlají přidat k doporučení vlády (tedy půjde zřejmě o kladné rozhodnutí) a KDU-ČSL je v rozhodování rozpolcená. Jediná parlamentní strana, která se postavila jednomyslně proti je SPD. O postoji pidistran TOP0,09 a STAN se ve zprávě nic nepíše, nicméně předpokládám, že se zákonem budou souhlasit, neboť jejich politika je velmi podobná politice Pirátů.

Dále se zpráva zmiňuje také o Istanbulské úmluvě s tím, že prozatím má většinovou podporu prakticky stejných stran, které podporují i výše uvedený zákon o změně pohlaví. Istanbulská úmluva by však podle všeho neměla být zatím na pořadu dne, i když se ji Válková (ANO) s pomocí různých neziskovek snaží dlouhodobě protlačit.

O zákonu na změnu pohlaví u dětí od 12 let jsem četla už asi dva roky nazpět, kdy k němu hlasovali v Bruselu. Tehdy v rámci schvalování různých zvrácených genderových zákonů schválili i tento s tím, že by měl být postupně implementován do zákonů členských zemí. Dalo se tedy očekávat, že na to jednoho dne dojde i u nás.

S tímto souvisí také pokyny MPSV pro jesle, ve kterých má být zavedena genderově vyvážená výchova. Co to znamená? Například to, že děvčatům se musí nabízet i chlapecké hračky a chlapcům dívčí. Hračky nesmí být ani na chlapecké a dívčí rozděleny a s dětmi se musí jednat jako s bezpohlavními jedinci. Ve Švédsku už tuto šílenost dovedli do dokonalosti, dokonce si tam vymysleli i nové zájmeno (převzaté z finštiny), které používají namísto zájmena “on” a “ona”.  Zdá se, že i naše “pokrokové” školství půjde stejným směrem.

Připomeňme si, že veškeré podobné zrůdnosti přicházejí z EU. Náš loutkový Parlament pak přijme cokoli, co si v Bruselu vymyslí, ostatně dnes už takřka 70% veškerých hlasování naší Sněmovny souvisí s tím, co přišlo z Bruselu, A poslušné loutky pak vše odsouhlasí. Umožnění změny pohlaví dětem od 12 let je nejspíš jen začátek, jistě se časem – podobně jako jinde –  bude věk pro operativní změnu pohlaví snižovat. Z jiných zemí jsou již známy případy, kdy nechali změnit pohlaví i mnohem menším dětem.

Výchova, která bude ve školských zařízeních už od těch nejmenších – tedy od jeslí – praktikována tak, aby si dítě ani nebylo jisto vlastním pohlavím pak způsobí, že bude stále víc jedinců, kteří budou mít v tomto ohledu zmatek v hlavě. Pak se mohou v rámci nějaké módní vlny rozhodnout pro změnu pohlaví. Pro změnu nezvratnou. Navíc, tyto operace jsou plně hrazeny ze zdravotního pojištění, takže ten, kdo se pro změnu pohlaví rozhodne, nemusí být nijak majetný. A po schválení zákona se přesune i nejnižší hranice pro změnu pohlaví z původních 18 na 12 let.

Není nakonec jedním z cílů podobných zákonů zajistit, že si bude stále více dětí nechávat změnit pohlaví, čímž se pak navždy vyřadí z reprodukce? Není i to jeden ze způsobů snížení populace původních Evropanů? Jinde, než ve státech EU a podobně “pokrokových” zemích (USA, Kanada, Austrálie)  se totiž podobné zákony nezavádí.

 

 

 

 

(Visited 1 467 times, 1 visits today)
Sdílet článek

6 comments

 1. u nich se to nezavádí,ale z jejich pomazaných hlaviček(zapomněl jsem ještě na tu izraelskou)to pochází

 2. Je zajímavé, že se o tom nevyskytuje žádná zmínka v příslušných sněmovních tiscích. Jedná se s nejvyšší pravděpodobností o článek, jehož informace nejsou zcela pravdivé. (viz https://www.psp.cz/sqw/tisky.sqw?str=2&O=8&PT=U&N=1&F=H&RA=20&tx=1)

  1. Jak uvádím, informace mi přišla na e-mail s tím, že se jednalo o projednávání ve výboru, nešlo zatím o hlasování v PS, to se teprve připravuje. Výbor měl pouze určit znění zákona a také se tam ujednávaly postoje jednotlivých stran. Bližší informace bude mít zcela jistě spolek Tradiční rodina, který tuto informaci hromadně rozesílal. Tedy pokud máte zájem o bližší informace, tak je kontaktujte – nebo ještě lépe – interpelujte příslušné poslance z daného výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

   1. Ale ve sněmovních tiscích vycházejí i usnesení jednotlivých výborů. Ty následně doporučí (či nedoporučí) PS PČR jeho přijetí či případnou novelizaci. Navíc, ve standardním režimu projednávají zákon výbory mezi prvním a druhým čtením. (Zákonodárný proces je popsán zde: https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=173)

    1. A to jsou tam uvedeny i ty zákony, které jsou teprve ve fázi schvalovací, tedy které se zatím jen projednávají a aktuálně nejdou do dalšího legislativního procesu? Alespoň tak jsem to dle výše uvedené informace pochopila. Pochybuji, že by spolek hromadně rozesílal hoax. Oni velmi bedlivě sledují vše, co se projednává nejen stran Istanbulské úmluvy, ale i podobných zákonů. Skutečně netuším, v jaké je to nyní fázi, nicméně věřím tomu, že to je pravda, protože asi tak dva roky nazpět se tento paskvil vehementně snažila protlačit tehdejší poslankyně (dnes již europoslankyně) Maxová (ANO). Dnes se tomu již věnuje někdo jiný. Toto prošlo už před pár lety přes EP a některé země už podobný zákon schválily. Podobně, jako jiné “genderové” zákony, jde i v tomto případě o nařízení EU.

     1. Samozřejmě, že si můžeme najít i pozměňovací návrhy občanského zákoníku, které jsou ve schvalovacím procesu. (viz https://www.psp.cz/sqw/tisky.sqw?str=1&O=8&PT=U&N=1&F=H&D=0,1,2,3,16,49,3,4,5,6,17,7,8,18,19,21,40,44,50,9,11,12,13,14,15,20,41,42,43,45,46,47,51,52,10&RA=20&na=89/2012)

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *