Vězení s “all inclusive” pro islamisty v Rakousku

Napsal
Sdílet článek

Luxusní věznice, kde se mají muslimští vetřelci většinou lépe, než u nich doma nebo na ulici, jsou rozhodně tím úplně posledním, co by je od páchání terorismu či jakékoli jiné trestné činnosti na území Evropy odrazovalo. Obzvlášť, když si tam mohou plánovat další útoky, sestrojovat bomby a být přes chytrý telefon v neustálém kontaktu se svými spolubojovníky. Jako třeba v Rakousku, kde je zřejmě vězení spíš jako jakési “zábavné sanatorium.”

Podmínky ve věznici Graz-Karlau jsou z pohledu daňových poplatníků dodržujících zákony téměř neuvěřitelné. Nikdo se už nediví, proč je Rakousko velmi oblíbeným cílem sériových zločinných islámských vetřelců. Islámský terorista měl příležitost provádět teroristické útoky z vězení a provádět islamistickou propagandu prostřednictvím mobilního telefonu. Bezpečnostní opatření ve věznici Karlau ve Štýrském Hradci jsou minimální a nefunkční.

21letý islámský terorista měl příležitost tajně postavit teroristickou buňku se dvěma spoluvězni. Vedoucím teroristické buňky byl Lorenz K., který založil teroristickou organizaci s Palestincem Abu H. (30 let) a muslimem Sergem P.  Palestinský člen teroristické organizace Hamas si odpykává doživotní trest za plánování masového vraždění Židů. Chtěl vrhnout ruční granáty do davu.

Levicoví radikálové z Antify popisují verdikt na svých internetových stránkách jako nespravedlivý a dokonce uspořádali shromáždění za propuštění palestinského teroristy. Spolu s těmito vražednými kamarády se Lorenzovi K., který přísahal věrnost islámskému státu, podařilo ve vězení získat mobilní telefony, elektronické součástky, potřebné k sestrojení bomby a dokonce i nábojnice. Zatímco telefonoval, aby podněcoval islamisty, kteří byli na svobodě, k páchání teroristických útoků a k zasílání plánů na stavbu výbušnin a bomb, očividně také disponoval výbušninou přímo ve vězení.

Sergo P. patří do skupiny pachatelů, kteří plánoval sérii útoků v Rakousku. Na vánočním trhu na vídeňském náměstí Stephansplatz měla mimo jiné vybuchnout bomba. S Lorenzem K. sdílel mobilní telefon, který používali k aktivní teroristické propagandě. Tímto způsobem byla distribuována  videa se zobrazením poprav islámského státu, ale také fotografie z vězení. Na jedné z těchto fotografií měla být vidět také vlajka islámského státu, jejíž držení ve vězení zřejmě nikomu nevadilo. Tato vlajka  byla vždy viditelně umístěna na zdi jeho cely. Kromě toho byla údajně zaznamenána přísaha věrnosti vůdci IS a zaslána partnerům z internetového chatu prostřednictvím Instagramu a Telegramu s cílem podněcovat teroristické útoky v Německu nebo Rakousku. Měli by „zaútočit na tajného káfira.“

Lorenz K. také poslal fotografii hřebíkové bomby. Jedná se o typ bomby, se kterou plánoval islámský sebevražedný bombový útok společně se svou ženou, která měla v době před zatčením16 let. Kontaktní osoby mimo vězení platily za neustálý přístup islamistů k mobilním telefonům. Jeden z nich stál 800 eur a byl do vězení propašován v kusu chleba. Obhájce hlavního pachatele považuje podezření za „přitažené za vlasy“.  Islamista byl podle obhájce „dezorientovanou mládeží, kterou je třeba znovu začlenit do společnosti“.

Pravděpodobně se původní trest odnětí svobody na 9 let nakonec podstatně prodlouží. Předseda Svobodných za Štýrsko Stefan Hermann již 12. srpna prostřednictvím tiskové zprávy položil jediné vhodné otázky: „Jak může uvězněný terorista IS ve vězení získat přístup k chytrému telefonu?” Tento případ ve věznici Graz-Karlau odhaluje obrovské potenciální nebezpečí, které představuje radikální islám.

Ani již odsouzené a uvězněné teroristy neodradí vynaložit veškeré úsilí na plánování útoků a jejich provedení sympatizanty IS v celé Evropě. Není pochyb o tom, že tito extremisté představují obrovskou hrozbu pro evropskou populaci. Jedinou otázkou je, zda tito teroristé skutečně dostanou trest, který si zaslouží. Je zřejmé, že v evropských věznicích mají příliš mnoho svobod. Jak jinak se může stát, že se uvězněný džihádista dostane k chytrému telefonu, se kterým se může i nadále věnovat teroristické činnosti?

“Islamisté musí očekávat nejtvrdší tresty – přísnější ustanovení trestního práva proti radikálnímu islámu by měla být samozřejmostí, “požaduje konkrétně Stefan Hermann.

Pochybuji, že se v tomto ohledu něco změní. To by hned naběhly neziskovky, štědře dotované nejen z EU a v rámci falešné pseudohumanity by se domáhaly i pro ty nejhorší kriminálníky “lidských práv”. Myslím, že poměrům zřejmě nejen v rakouských věznicích se v současné zvrácené Evropě nikdo nediví….

(Visited 246 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *