Víkendové řádění BLM a Antify v Británii i USA (videa)

Napsal
Sdílet článek

Zdá se, že další finanční injekce od jejich mecenášů opět povzbudila výtržníky z BLM i Antify, což se tentokrát projevilo především v Londýně, kde se o víkendu zformovaly různé milice, často následující příkladu amerických Černých panterů. Financování těchto skupin je nejasné, oni sami tvrdí, že mají peníze od soukromých dárců, nicméně k nim může patřit třeba i Soros či jemu podobní tzv. “filantropové”, kteří mají prsty v různých nepokojích po celém světě.

Na sobě měli  vesty a černé uniformy v polovojenském stylu v nichž včera pochodovali Londýnem a požadovali, aby Británie napravila generace afrického otroctví. Při  protestu se sešla řada malých akčních skupin, přičemž nejhlasitější byla málo známá skupina Forever Family.

Cílem organizace – jejíž účty na sociálních sítích jsou většinou nastaveny na soukromé, takže jsou netransparentní – je centralizovat komunitní skupiny ve snaze podpořit podobně smýšlející organizace. Propagační video sdílené skupinou, jejíž členové se při včerejším protestu podobali revolučním aktivistům Černých panterů z Ameriky šedesátých let uvádí, že jsou „jednotní v boji proti rasismu, nerovnosti a nespravedlnosti“. Nejméně jeden z pochodujících měl na hlavě kuklu, jiní nesli černé vlajky a vysílačky. Není jasné, jak je skupina financována, ale byla popsána jako „podnik v černém vlastnictví“, který přijímá dary od veřejnosti.

K víkendovým nepokojům se vyjádřil také Nigel Farage. “To je to, co hnutí BLM chtělo od začátku – rozdělit naši společnost jako nikdy předtím”, řekl. Vůdce Brexitu se dále tázal, proč Metropolitní policie (MPS) dovolila demonstrantům pochodovat na veřejnosti v uniformách. „Zákon o veřejném pořádku z roku 1936 zakazuje polovojenské a politické uniformy. Proč to Městská policie dovolila?“ zeptal se. Zákon o veřejném pořádku z roku 1936 byl přijat s cílem omezit šíření Britského svazu fašistů (BUF) sira Oswalda Mosleyho, který byl také znám jako Blackshirts v narážce na uniformy, které nosili.

Článek 1 zákona stanoví: „Každá osoba, která na jakémkoli veřejném místě nebo na jakémkoli veřejném zasedání nosí uniformu značící její spojení s jakoukoli politickou organizací nebo s propagací jakéhokoli politického hnutí, se dopustí trestného činu.” Tento článek byl v 70. letech široce využíván proti stoupencům teroristické Irské republikánské armády (IRA) a v posledních letech proti křesťanské nacionalistické skupině Britain First, přičemž policie zatkla vůdce Paula Goldinga a Jaydu Fransenovou za to, že v roce 2016 provedli „křesťanskou hlídku“ v ulicích Lutonu, zatímco měli na klopě odznaky Britain First. Oběma byl zakázán vstup do Lutonu a byli nuceni se každý týden dostavit na policejní stanici, zatímco byli na svobodě na kauci.

Během protestu BLM byli zatčeni tři lidé, přičemž jeden muž byl obviněn z urážky, další z napadení pracovníka záchranné služby a jedna žena byla zatčena za rasově motivované napadení. Podle zákona o veřejném pořádku z roku 1936 však nedošlo k žádnému zatčení. Zástupce komisaře Laurence Taylor, který byl pověřen hlídáním demonstrace, řekl: „Dnešní shromáždění byla převážně pokojná a děkujeme našim komunitám za spolupráci s námi, abychom zajistili, že hlasy komunity budou bezpečně vyslyšeny a budou tak činit odpovědně, aby byla zajištěna bezpečnost všech“.

Uniformy nebo ne, všechny takové demonstrace jsou ve skutečnosti podle současných antikoronavirových předpisů nezákonné, ale úřady vytrvale odmítají proti nim vymáhat právo ze strachu z „vážných nepokojů“. Nicméně, vůdce krajně levicové Strany zelených, Jonathan Bartley, obvinil Farage, že se snaží rozdělit společnost dodal, že: „Tihle lidé v Brixtonu dnes vědí, že láska a spravedlnost přemohou strach a nenávist, které prodáváte. Naděje je to, co lidé právě teď potřebují a ukazují cestu k ní.“

Člen londýnského shromáždění David Kurten trval na tom, že „Londýn nemůže mít polovojenské skupiny, které se promenádují po ulicích a vyhrožují nepokoji. Tato skupina by měla být zakázána podle zákona o veřejném pořádku z roku 1936 starostou Londýna.“

Takže opět zde máme patrnou selekci. Kdokoli jiný by byl v případě pochodování ulicemi v uniformě zatčen, ne tak tyto bandy BLM a Antify. Další ukázka toho, kdo je zde tím protěžovaným a kdo tím diskriminovaným.

Na to, jak to o víkendu ve velké Británii vypadalo, se můžete podívat na videích níže.

 

A ještě pár záběrů z USA, kde také nebyl o víkendu příliš klid. Všimněte si, že v ulicích už výrazně převažuje Antifa, černých je tam mnohem méně, než ve Velké Británii:

 

(Visited 192 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *