Vítaný vedlejší efekt koronaviru – bankrotující rakouské mešity

Napsal
Sdílet článek

Jak známo, tak Rakousko patří k nejvíce islamizovaným zemím Evropy. V celkové populaci mají asi 10% muslimů, což je hranice,  za níž je již islamizace údajně zcela nezvratná. Přísná pravidla nouzového stavu uzavřela v Rakousku nejen kostely, ale také mešity. Zatímco křesťanské církve jsou financovány z církevní daně, mešity jsou financovány především z příspěvků muslimů při pátečních hromadných modlitbách.

Podle organizace Islámská náboženská společenství v Rakousku (IGGÖ) hrozí až třetině z celkem 350 rakouských mešit finanční kolaps. Proto nyní mešity vyzvaly muslimy, aby jim peníze alespoň zasílali. Lze jen doufat, že nakonec skutečně ke kolapsu mešit dojde, v evropských zemích nemají tato hnízda nenávisti co dělat. V mešitách dochází ke kázáním, podněcujícím k nenávisti k (zatím) většinové společnosti. 

Obávám se však, že díky fanatismu nemalé části muslimů, kteří rádi přispějí i kdyby se měli sami uskrovnit,  či díky bohatým sponzorům z Turecka, Kataru nebo Saúdské Arábie, se nakonec najde dostatek financí, které mešity udrží i v současné situaci. Islamizace Evropy je jednou z priorit uvedených zemí, které by však nemohly tak jednoduše náš kontinent islamizovat, pokud by jim v tom nenapomáhal i evropský politický establishment.

Na závěr je nutno podotknut, že mešity získávají dary nejen od místních muslimů a zahraničních sponzorů ze zemí, které mají zásadní zájem na islamizaci Evropy, ale také od muslimských obcí. Ty mají nemalé příjmy třeba z halal potravin, které dnes produkuje drtivá většina evropských potravinářských firem. Tyto firmy pak musí za poskytnuté halal certifikáty odvádět desátky muslimským obcím.

Tudíž i místní, většinou nemuslimští producenti, patří k přímým podporovatelům islamizace vlastního kontinentu. Lze jen doufat, že ekonomický kolaps, ke kterému dojde v souvislosti s koronavirovou pandemií, omezí možnosti sponzorovat evropské mešity především jejich hlavním mimoevropským sponzorům. Pak by mohla svitnout i naděje na to, že koronavirus nepřežije i nějaká ta evropská mešita.

Ostatně, mešity do Evropy nepatří!!!

 

5/5 - (6 votes)
(Visited 387 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *