Vláda svým hlasováním prokázala, že hodlá omezit práva a svobody nenaočkovaných

Napsal
Sdílet článek

Stále častěji se hovoří o chystaném očkování proti COVID-19. Očkování očkovací látkou, která nebyla patřičně vyzkoušena a o jejíchž důsledcích do budoucna tak můžeme jen spekulovat. Od samého začátku bylo jasné, že jedním z hlavních důvodů celé té šaškárny, kdy se umlčují hlasy těch odborníků, kteří přichází s opozičními názory, přičemž hlasy šílenců, predikujících v říjnu (ten už máme za sebou) tisíce mrtvých denně a mrazáky s mrtvolami v ulicích se protlačují, je chystané očkování.

Pominu-li vedlejší účinky, pak je zcela jasné, že někdo bude na očkování velmi slušně “rýžovat”. A aby to nedopadlo jako třeba s vakcínou na prasečí chřipku, kterou nikdo nechtěl, chystá se monstrózní kampaň, která vám má očkování vykreslit v těch nejlíbivějších barvách. A to až tak, že se velmi dychtivě a s radostí postavíte do fronty na “včeličku”. A to hned dvakrát, neboť vakcíny jsou dvoufázové.

Ale co my, kdo se odmítáme nechat naočkovat? Po celém světě se nyní probírá totéž. Sílí obavy odpůrců tohoto pofiderního očkování z toho, že budeme silně omezeni na svých právech. To však neznamená jen již deklarované zákazy letů s některými leteckými společnostmi. To je něco, co by většina z nás akceptovala. Může jít ale také o zákaz cestování, zákaz účasti na různých hromadných akcích, zákaz nakupování v obchodech, ale hodně lidí by to mohlo omezit i v zaměstnání, neboť také to by mohlo být podmíněno očkováním. Nenaočkujete se? Dostanete “padáka” a nikdo jiný vás nezaměstná. Budete mít zákaz vstupu na úřad, poštu, veřejná sportoviště, či do restaurací.

Myslíte, že to vše je jen moje šílená vize? Myslíte, že vás nikdo neomezí na právech, pokud se odmítnete nechat naočkovat nějakou pofidérní vakcínou? Vláda nás přece ubezpečuje, že očkování nebude povinné. Stejně ubezpečují vlády občany i v dalších zemích. Jenže má to jeden háček. Vláda nám odmítá zaručit, že nás, kdo se nenecháme naočkovat, nijak neomezí v našich právech, daných ústavou.

Ve Sněmovně totiž došlo včera k hlasování, o němž se – viditelně zcela účelově – mainstream vůbec nenamáhal zmínit. Tedy alespoň v Internetovém mainstreamu ani třeba ve večerních zprávách na Nově o tom nebylo ani zmínky. Ve Sněmovně se totiž hlasovalo k návrhu SPD ve znění:

“Neúčast na očkování covid-19 nesmí mít za důsledek omezení výkonu lidských práv a základních svobod ani hospodářských, sociálních a kulturních práv ve smyslu Listiny základních práv a svobod ani jakékoli jiné formy diskriminace jedince neočkovaného takovou očkovací látkou“.

Na to, jak hlasování dopadlo se můžete podívat zde (upozorňuji že Sněmovna jede v polovičním počtu, poslanců všech stran je tedy přítomno méně, než obvykle).

Tento návrh svým jednomyslným hlasováním zamítlo ANO a ČSSD, jimž svým zamítnutím návrhu přispěla ještě Pekarová-Adamová (jediná přítomná za TOP0,09) a jeden Pirát. Tyto hlasy na těsné zamítnutí návrhu zcela postačily.

Co toto hlasování ukázalo především? To, že vláda již zcela jistě s nějakým tím omezením neočkovaných prostě počítá. Pokud by tomu tak nebylo, neměli by nejmenší problém pro tento návrh hlasovat. Nyní tedy již nezbývá než spekulovat o tom, jak daleko vláda s restrikcemi pro nenaočkované zajde.

Na závěr bych se ještě chtěla dotknout proklamací mnoha politiků z celého světa o tom, jak se nadšeně nechají očkovat, často dokonce před televizními kamerami a v přímém přenosu. Mnohde mají být veřejně očkovaní politici přímo součástí kampaně, přičemž se počítá s tím, že právě to, že se daný politik nechal takto veřejně očkovat, podnítí k témuž i většinu populace. Nicméně je třeba si uvědomit, že nikdo vám nijak nedokáže, že si právě daný politik nenechal v přímém přenosu aplikovat třeba vitamíny. Můžete si však být jisti, že vy dostanete přesně tu vakcínu, která je pro “plebs” určena…

(Visited 565 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *