Volní a odvážní – přednáška Dr. Davida Martina

Napsal
Sdílet článek

V tomto videu představuje Dr. Martin pojišťovny, které uzavírají životní pojistky jako původce všeho současného zla. (Ne že by jiné pojišťovny byly o moc lepší) Je pravda, že historická událost z minulého století, což byla genocida Arménců, na to nasvědčuje. Možná to byla i zkouška na to, co nás potkalo dnes. Na vysvětlenou, mezi lety 1915-17 bylo vyvražděno asi 1,5 milionů Arménců, kteří vesměs přebývali na území, zvaném Anatolia, v Turecku.

Tito lidé byli většinou Siriackého a Řeckého ortodoxního křesťanského vyznání. Tehdy byli vyhnáni i arménští vzdělanci a vedoucí osobnosti z Konstantinopole (Istanbul) a odjinud a spolu s ostatními byli též brutálně zavražděni.

I když Wikipedia říká, že tato genocida byla vedena Výborem pro sjednocení a progres, ve skutečnosti masakr provedla organizovaná skupina zednářů, nazývající se „Young Turks,“ jejíž členové byli centralizováni ve městě Thessaloniki v Řecku. Proč vraždili i své vlastní zednářské bratry, není známo.

Málokdo ale ví, co tomuto masakru předcházelo. Pár let před tím chodili skrze arménské území podomní obchodníci, kteří prodávali – ze všech možných produktů – právě životní pojistky. Uzavírali pojistky s místními obyvateli, kteří si určitě dobře vedli (Arménci jsou velice snaživí lidé) a pozdější splátky pojištěnců byly ukládány v bankách ve Švýcarsku. Nějaký rok na to přišel masakr, který úspěšně zbavil pojišťovny jejich povinnosti pojistky vyplatit. Je zajímavé, že vláda Turecka se později o ty peníze hlásila a žádala jejich vydání!

Proč byli právě Arménci vybráni na něco takového, je těžko říct. Je jisté, že jsou to lidé velice přičinliví a schopní. Patří mezi ně spousta velmi významných, současných i minulých osobností, jako jsou nukleární fyzikové, astrofyzikové, skladatelé, novináři, programátoři, soudcové, bankéři, politikové, vojenští odborníci, lékaři, spisovatelé a další.

Částečný seznam je přiložen níže:

Kardashian (Kardašian) příslušníci této rodiny jsou v podnikání ve filmu, v politice;

Agassi, Andre – hráč tenisu;

Aznavour, Charles – zpěvák a herec ve Francii;

Bagdikian, Ben – novinář v Americe, držitel Pulitzerovy ceny a jiných cen;

Cher – americká herečka, zpěvačka, aktivistka za lidská práva;

Hovnanian – příslušníci této rodiny jsou stavitelé luxusních domů po celé Americe;

Kasparov, Garry – šachista;

Kazanjian, Howard – producent filmů, produkoval filmy „Star Wars“ a „Indiana Jones;“

Kerkorian, Kirk – majitel kasín, který zavedl Las Vegas v Americe;

Khachaturian, Aram (Chačaturjan) – skladatel v Rusku;

Mikoyan, Anastas (Mikojan) – zástupce premiéra v Rusku;

Saroyan, William – americký spisovatel.

Další podobná skupina lidí jsou Libanonci, rovněž „pronásledováni osudem.“

  • JANE K.
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 244 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Ještě že jsem reálný optimista, nikoliv optimista naivní. Nejsem člověk slabé povahy, snad ještě k tomu nebo i jen přiblblík věřící všemu a každému. Páč po přečtení tohoto, a vlastně téměř všeho co vyplodí Vaše hlava, bych musela volit mezi utopením se zastřelením se, ověšením se. Nejlépe vše, aby mi alespoň v nebesích či peke bylo příjemněji. No fakt, protože o tom NEBI a PEKLE ještě nepíšete. A ani, prosím, nepište!
    Jděte dělat něco užitečného, raději rukama. Třeba raději kydejte hnůj než hnůj verbální plácat soustavně sem.
    Ale jinak vše v dobrém, u mě ano, což Vám přeji též. Posílám Vám alespoň trochu pozitivna. (Nějak umím – snad jsem DOBROčarodějnice?). Nebojte, mám DOBRA dost i pro ty, kteří snad ani neví co to je. Posílám Vám i hrst smyslu pro humor, pro smysl dělat si legraci i sama ze sebe. Však i tady mám stále na rozdávání.Člověče já nevím jak to funguje, ale čím víc rozdávám tím víc mám.
    Mám totiž pocit, (nějak tuším), že se Vám nežije moc lehko, s každodenní radostí i ve dnech kdy prší, je bouře. Alepozor, ty dny se do života každého počítají. A ani v těchto dnech nemusí být člověk kakabus.
    Hezký den nebo čau – KARA

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *