Volnýmu je všechno volný?

Napsal
Sdílet článek

Ten kdo chce být zvolen, nemůže někde jen tak sedět a čekat až zvolen bude. To dá rozum, že člověk toužící po moci potřebuje při volbách hlasy od voličů. Hodně, co nejvíc hlasů. Pořád je nejvíce nás – obyčejných lidí. Kam chodí obyčejní lidé nejčastěji nakupovat? Převážně do obyčejných obchodů. Například do Lidlu, Kauflandu.

Volný blok, a proč ne v souvislosti s ním hovořit přímo a v podstatě především o panu Mgr. Volném, na to šel od lesa. I když nápad s předvolebním autobusem už tady byl. Vzpomínáte na autobus Zemák? Také tak nějak promyšleně – blíž k lidem. A kam až to Miloš Zeman dotáhl? Promiňte, ale nemám vůbec pocit, že by nyní Miloš Zeman, současný náš prezident, nějak o lidi stál. I když je to fyzicky stále stejný člověk, jeho chování tehdy (agitujícího u „jeho“ autobusu) a nyní, kdy je hlavou státu, jako kdyby to byli Zemanové, ale absolutně odlišní, dva.

To si takhle, pár týdnů před sněmovními volbami, přijede nějaký autobus „Volňásek“ s pasažery Volným, Bobošíkovou, Lipovskou k Lidlu, na jeho soukromý pozemek, který slouží jako parkoviště pro zákazníky. Jako, že si půjdou koupit sváču do Lidlu? Kdepak! Tohle monstrum (autobus, abych se nedotkla onoho muže) okamžitě působí jako atrakce. Nikoliv pouťová (I když?), ale jedná se o předvolební akci. Do mikrofonu mluví paní Lipovská, Bobošíková, ale hlavně pan Volný. Jednu z takových akcí jsem shlédla na videu včera a pomyslela jsem si „tedy to je tyátr“. Vůbec se nedivím, že se to nelíbí ani dotčeným obchodníkům a uvažují o pomoci policie.

Jenže pan Volný není (vždy ve svůj prospěch, zdá se mi) tak nechytrý a tvrdí, že případný zásah policie by byl nezákonný, neboť to co Volný blok dělá, je legální a řídí se platnými zákony. Prý je obchodníci musí strpět.

Autobus Zemák? Zeman nyní prezidentem.

Autobus Volňásek? ????

P. S. Bože, smiluj se nad námi!

 • MAJKA DUBOVÁ
2.7/5 - (7 votes)
(Visited 312 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. Pravda pravdoucí, pro mnoho lidí, nějak jinak chápajících, (nikoliv lépe či hůře, aby se pán neráčil urazit nebo naopak se příliš nedmul) mohu být problémem.
  „Mám ve svém rybníce ryb přiměřeně dost“ . Nezáleží mi na kvantitě,ale kvalitě -tj. „stejné krevní skupině“. Opět podotýkám ne lepší nebo horší – prostě stejné, aby bylo jasno. Asi tak.
  Nejsem si jista, zda Drak (sedmihlavý či s hlavou jednou) toto pochopí. Ale je mi to zcela fuk.
  Čau!

 2. Paní Dubová,

  tento váš komentář chápu jako horší stránku internetu, kdy jsou někteří lidé schopni a mají možnost se vyjadřovat k čemukoliv, ikdyž svým vyjádřením prospěšného nemusí přinésti ničeho.

  Vaše komentáře čtu celkem rád, ale sama na sobě jste ukázala, že nejste ideál, jako nikdo z nás. Jako ani pan Volný ne. Avšak má snahu, odvahu, vůli a odhodlání pomáhat lidem a tak nějak z něj cítím, že má dobré srdce. Do volební místnosti nejsem rozhodnut, zda půjdu s kandidátkou Volného bloku či Aliance národních sil. Paní Vítová jako vůdce ani jako člověk také není ideální. Omlouvám se, že takto zjednodušuji a zčásti personifikuji stranu do jedné osoby. Mnoho lidí si přálo spojení těchto dvou subjektů, ale každý má trochu jinou cestu.

  Mohla byste zkusit navrhnout, jak získat pozornost lidí, když se vám ti, co jsou u moci, budou snažit v co nejširší míře předání vašich myšlenek a záměrů směrem k občanům/voličům překazit? Zároveň počítejte s tím, že na účtě vám pro pokrytí nutných nákladů nebudou přistávat příspěvky od korporátů. Přitom budete mít stále na mysli, že lidé, co s námi cvičí poslední rok a půl, by v tom pravděpodobně pokračovali ​i v dalším volebním období, pokud se nepokusíte s tím v rámci možného něco udělat.

 3. Dobrá den,
  děkuji za Vaše slova. Zajímavá, slušná, k zamyšlení. S mnohou pravdou. Včera jedna zajímavá info k mým povídáním. „Tam nahoře, připadá mi, jsou samí mimoni“ Nikoliv jsou, ale připadá mi. I tak se vyjadřuji, cítím to tak, připadá mi, jeví se mi to tak. Čímž samozřejmě připouštím, že jiný, jiní, cítí, připadá jim stejná věc, stejná situace trochu nebo zcela jinak. Čím to asi je?
  ZATÍM nejsme naprogramováni jako roboti i na myšlení , tudíž myslíme každý nějak svoji hlavou. Ale proto se nemusíme utlouci. Někdo si „to svoje“ nechá pro sebe ev. na kecy v hospodě či u kafíčka. No a já pod svým jménem to „hodím do éteru“. Ne demagogicky, avšak snad čtenář najde často i trochou ironie, snad i humoru, a často na konci P.S. s otazíkem. Proč asi? Nic a nikdo nejsme jen černý nebo jen bílý. S rizikem a s tím počítám, že mě nekdo nějak setře, promluví mi do duše. To je zpětná vazba, která je, ať taková či maková, vždy prospěšná a beru ji jako užitečnou. Proto Vám děkuji.
  Hezký den M. D.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *