Vracíme se do dob honu na čarodějnice či politických procesů?

Napsal
Sdílet článek

Jistě jste všichni zaznamenali odsouzení Mariána Kotleby na 4 roky a 4 měsíce nepodmíněně. K odsouzení došlo výhradně na základě jakési domněnky, že šeky, vystavené na částku 1488 eur mají oslavovat nacismus. Číslo 14 má znamenat 14 slov v anglické větě, která hovoří, že: “Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.”  Symbolika čísla 88  značí písmena HH (pořadí písmene H v abecedě), tedy “Heil Hitler”. Tímto rozborem pak soud zdůvodnil nepodmíněný rozsudek.

Co rozsudek ukazuje? Že bez jakýchkoli skutečně hmatatelných důkazů odsoudil soud nepohodlného politika, který už docela dlouho vadil. Jak by chtěli dokázat, že tato částka nebyla uvedena zcela náhodně? To prostě prokazatelné není. A nikde není psáno, že by byla podobná číselná kombinace jakkoli zakázána. A to ať už na šecích nebo kdekoli jinde. Tato kombinace čísel se může objevit třeba v rodném čísle, SPZ, na cenovce, v PINU, prostě kdekoli, kde se číselné kombinace, často zcela náhodně generované, objevují.

Celý proces mi připomíná procesy čarodějnické, kdy byla vina předem jasná a hmatatelných důkazů nebylo zapotřebí. Žena, stanoucí před inkvizicí, byla bez jakýchkoli pochyb vinna tím, že například někomu přestala dojit kráva, neboť ji dotyčná zcela jistě uhranula. Objevila se přece v přítomnosti “nedojící” krávy, ne? Pak důkazů netřeba. V moderní době tak chybí jen to natahování na skřipec či lámání v kole.

Soudní procesy a jejich konečné rozsudky jsou zejména v poslední době více než diskutabilní. A to se děje po celé EU. Muslimští krimigranti dostávají velmi směšné tresty a zpravidla jsou seznáni psychicky nemocnými, zatímco kritikové islámu a invaze či nepohodlní politici dostávají tresty “natvrdo”. Také naše soudy se poslední dobou “vytáhly”, jak jsem shrnula v tomto článku, kde jsem upozornila na fakt, že muslimští vetřelci jsou chráněni nejen v jiných zemích EU, ale také u nás, zatímco “islamofobové” jsou nepřiměřeně trestáni a tím i umlčováni.

Můj osobní názor stran procesu, který je především procesem politickým, jenž mi velmi připomíná účelové odstranění Sládka před volbou prezidenta, je ten, že Kotleba musel “zmizet” hned z několika důvodů. Jednak se ukázalo, že současná slovenská vláda je stejně loutková nejen jako jejich prezidentka, ale také jako většina ostatních vlád v EU. Ostatně, totéž se ukazuje také u nás, neboť podobně, jako Slováci, jsme se důrazně nepostavili proti novým azylovým a migračním pravidlům EU tak, jako to udělalo Maďarsko a Polsko.

Hodně lidí je na Slovensku naštvaných i kvůli extrémně drakonickým koronavirovým opatřením, kdy museli být občané, jimž byla nařízena karanténa, umístěni ve speciálně vyhrazených karanténních bytech, nemohli být doma, jako je tomu jinde. To vše se tedy sype na současnou vládu.

Je tudíž logické, že mezitím musely preference Kotlebovců docela povážlivě stoupnout. Na Slovensku jsou také preference prvovoličů velmi odlišné od naší mládeže nebo mladých jinde v Evropě. Kotleba a jeho strana totiž u této věkové skupiny zcela jasně vede, tedy logicky jim musí narůstat i počty voličů s tím, jak mladí získávají volební právo. To je tentýž efekt, jako u nás v případě Pirátů, kteří jsou sice na zcela opačném ideologickém pólu, ale to spíš vypovídá o tom, jak dokonale u nás působí propaganda, kterou nejspíš slovenští liberálové poněkud zanedbali.

Kotleba nemá ve slovenském Parlamentu ideologickou obdobu. Strana Sme rodina, která se původně prezentovala podobně, nakonec ukázala, že patří ke stejným eurohujerům, jako zbytek slovenské politické scény. Zřejmě měla sloužit jen k odsátí hlasů Kotlebovcům. Soud měl velmi pravděpodobně zajistit, aby Kotlebova strana nerostla, ale naopak se rozpadla či byla u jejich voličů totálně zdiskreditována. Otázka je, zda si tím iniciátoři žaloby spíš nenaběhli.

Můj názor je totiž takový, že tento proces a nepodmíněné odsouzení nakonec straně pomůže. Kotleba sice bude nucen vedení strany předat,  ale to zřejmě nic nezmění na jejím stávajícím směřování. Proces možná odradí část voličů, ale mnohem víc jich přiláká.

A kdyby náhodou Kotlebovci nevyhráli příští volby tak nezapomeňte, že už za dob ČSSR bylo vězení ideální “kvalifikací” pro budoucího prezidenta. 

(Visited 178 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. vela nechýbalo keby mohli tak Mariana upália ako bosorku
    za štyri čísla styri roky basy nedajbože dvadsaťpeť čísel dvadsaťpeť
    rokov basy hrôza pomyslieť demokracia ako ušitá ,ale pre koho ?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *