Vůdci v marketech došli…

Napsal
Sdílet článek

Není vše zlato, co se třpytí, není každý vůdce, kdo se tak tváří.., ale je pohodlné tomu věřit..

Churchill, Masaryk, Roosevelt, Spartakus, Jan Pavel II, Putin, ale i Zeman nebo Havel, a pak Lenin, Mao Ce Tung, Hitler, Napoleon, Gottwald…, Babiš…

Každý byl, nebo je jiný, mnohdy stáli proti sobě, ale jedno je vždy spojovalo.

Stála za nimi nějaká většina, dokázali jednoduše, a hlavně srozumitelně formulovat problém té většiny a jeho řešení, dokázali zavelet a sjednotit do šiku. Lhostejno jak mnoho humanity jejich sdělení neslo, ale jednoduše, ať chceme nebo ne, stali se vůdcem…

Česko má v tuto chvíli problém. Je tu spousta formulátorů problémů, lhostejno, co hlásají, není tu nikdo, komu by většina uvěřila, který by ji zavelel a srovnal do šiku. (kromě jednoho… smile  ). Vlastně se až tak nedivím, když si vzpomenu, jak se ke svým dětem revoluce zachovala Francie v letech 1792 – 95.

Jsme natolik zblblí „demokracií“, která už vlastně dávno skutečnou demokracií není, (protože demokracie je správa lidu), ale úspěšně se tak tváří, že pošleme do čela vlády fabrikanta, který je vše, jen ne demokrat. A aby to nebylo tak jednoduché, hlavou státu uděláme formulátora z nejschopnějších (zaplať pán bůh, alespoň za to), avšak bez vůle zavelet. Neříkejme bez možnosti, protože ta tu je vždy, bez ohledu na to, co právě stojí v ústavě. Každý psaný text lze změnit, jak jsme již mnohokrát viděli a mnozí i zažili, ale tento atribut (tedy změna) potřebuje právě toho schopného a hlavně ochotného zavelet, že je třeba něco změnit.

Vůdce se nehledá, vůdce se vždy objeví. Babiše nikdo nehledal, Babiš se objevil. A protože jeho oponentům potřebná většina nevěří, vůdcem zůstane a nikdo s tím nic sám nenadělá. Nejrůznější logové napíší stohy knih, článků, úvah, pojednání, mnozí budou i mít pravdu, ale pokud to neshrnou do jedné věty, lépe dvou slov, nikdy z nich vůdci nebudou.

Babiš to dokázal, a proto je právě vůdcem…

(Visited 97 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *