Výchova uvědomělého euroobčana

Napsal
Sdílet článek

V minulosti bývali mladí většinou těmi, kdo šel proti proudu. Mnoho lidí dnes nechápe, jak je možné, že v současnosti je to přesně naopak – mladí jdou s proudem, či jsou dokonce jakýmisi mluvčími současného evropského mainstreamu.

Mnozí rodiče či prarodiče se diví, když zjistí, že z jejich dítěte vyrostl sluníčkář. Do značné míry si za to mohou sami – nejdůležitější je totiž výchova už od co nejútlejšího věku. Vždyť obzvlášť dnes začínají tlačit škodlivou genderovou a multikulti ideologii dětem do hlav už od jeslí.

Právě proto je potřebná jistá protiváha, která ovšem může přijít pouze od rodiny. Není to však pouze škola či školka, kdo – mimo rodiny – formuje názory. Protože mám syna na střední škole, kde se již také setkali s ideologickou indoktrinací ze strany politických neziskovek, ptala jsem se, jak dalece dopadá propaganda na úrodnou půdu. Většina spolužáků prý na politiku názor nemá, nezajímá je. Pokud pak někoho zajímá, tak jde o voliče Pirátů a tedy i názorově typické sluníčkáře.

Dále jsem se dozvěděla, že hlavním zdrojem, dle kterého si nejmladší generace vytváří názory, už dnes není televize či další dezinformační média, mající prvotně za úkol manipulovat (ostatně, tak tomu bylo vždy). Tím hlavním, co jejich názory tříbí a určuje je internet – potažmo youtubeři. U nás je jich více a všichni jako přes kopírák – prezentují tytéž, samozřejmě mainstreamové názory. Vše podáno takovou formou, aby to mladé zaujalo.

Asi neoblíbenější youtuber, který formuje názory nejmladší generace, je Kovy, jak známo, podporovaný také hlásnou troubou Bruselu – ČT:

Zde je jen malá ukázka toho, jakým způsobem se dnes indoktrinuje mládež jediným povoleným názorem. Přiznám se, že se příliš o podobné eurosvazácké propagandisty nezajímám. Je jich prý mnohem víc, ale všichni jedou v jedné a té stejné názorové „lajně“. Mladí se v jistém věku chovají stádně a napodobují tak své vzory, v tomto případě youtubery.

Tento eurosvazák prý dokonce jezdí po školách, kde o té své jediné (bruselské) pravdě přesvědčuje své vrstevníky. Je-li to skutečně fakt, pak je to alarmující. Zůstane-li tato propaganda čistě v rámci internetu, pak je to v pořádku. Ale v momentě, kdy se tato politická propaganda dostává i do škol, jde o záměrnou indoktrinaci mladých jediným povoleným názorem i ze strany ministerstva školství, které dává většinou podobným akcím záštitu.

K plejádě mladých eurosvazáků, kteří na you tube ovlivňují názory mladých lidí, chybí jakákoli protiváha. Myslím, že by se měli odvážit i ti mladí, kteří mají opačný názor. Mladí, kteří – na rozdíl od těchto eurosvazáků – předem ví, že je mainstream nebude adorovat, že se jim může stát, že budou smazáni či budou mít jakékoli jiné problémy za názory, které se dnes „nenosí“.

Zatímco na Slovensku volí většina prvovoličů antisystémově, u nás volí po proudu. Může to být i tím, že tam existuje protiváha podobným eurosvazákům – na Slovensku mají Kulturblog, jehož hlavní protagonistka Lívia oslovuje mladé právě tím, že jde „proti proudu“. Samozřejmě není podporována mainstreamem, jako naši eurosvazáci typu Kovyho, naopak ji za kritiku LGBT předvolali k výslechu.

U nás nemáme nikoho, kdo by šel mladým příkladem a ukázal, že mohou mít i jiný, než je jediný povolený názor. Někoho, kdo by ukázal trapnost eurosvazáků typu Kovyho, eurosvazáků, kteří by za času našeho mládí nejspíš seděli na ÚVSSM nebo by hráli v budovatelských filmech či seriálech.

Mladí u nás nemají jiné, než mainstreamové vzory. Oslovuje-li je dnes především you tube, kde vidí jen nadšené eurosvazáky, bojující proti těm „vybraným“ fake news a nemají na výběr jiný, než předem mainstreamem „nalajnovaný“ názor, pak je jasné, že je to také jednostranně ovlivní. Oslovit je tedy musí nějaký jejich vrstevník, takový, který bude mít i jiný, než jediný prezentovaný a oficiální propagandou povolený názor.

Neziskovky na školách, školní propaganda a mainstreamová média nemohou na ovlivnění mas mladých stačit. I za našeho mládí jela jednostranná školní a mediální propaganda, ale my jsme jí nevěřili. Za nás ovšem neexistoval internet, takže úplně stačilo, když školní propagandu korigovali rodiče.

Dnes je nástrojů propagandy mnohem víc a je zde i patrná snaha nepohodlné názory cenzurovat. Mladí potřebují nějaké vzory, ale jak je vidět, tak v tom našem malém českém, moravském a slezském rybníčku, se ještě nikdo, kdo by tím mladým nemainstreamovým – tedy rebelským – vzorem mohl být, nenašel.

Vždyť ti mladí se všichni narodili po roce 1990 a neví, že na demonstracích v roce 1989 jsme požadovali právě i tu pluralitu, kterou dnešní eurosvazáci i jejich o poznání starší vzory z řad eurofilů, tak vehementně odmítají. A to jak pluralitu politickou, tak názorovou. Tu oni ale zcela odmítají, sami se tedy chovají jako jejich vzory z Bruselu či Berlína, kde se cenzurní šrouby utahují stále více a více. Ostatně, asi nejznámější česká eurosvazácká fašistická úderka Milion chlívků považuje pluralitu názorů za nepřípustnou, což prokázali nesčetněkrát.

Je zde tedy výzva pro mladé, kteří mají na dnešní dobu kontroverzní názory, nestydí se a umí oslovit svoje vrstevníky. Ukažte, že máte právo na svoje názory, že nemusíte tupě přebírat jeden jediný, mladými nadšenými eurosvazáky prezentovaný názor. Nebudou vás zvát do ČT ani do Seznamu či jakéhokoli jiného mainstreamového média. Budou na vás plivat a budete možná i pod palbou podobnými eurosvazáky zfanatizovaných jedinců, kteří nemají potuchu o tom, co je to demokracie, jak nám to ukazuje třeba svazácká milionchlívková úderka. S tím je, samozřejmě, třeba počítat.

Mají-li mladí vzory, které prezentují velmi jednostranné názory, pak je mnohdy přeberou. Jen další roky a vlastní zkušenosti pak mohou jejich názory změnit. Jenže to už může být pozdě, to už zde může být podobné multikulturní peklo, jaké dnes zažívají v některých jiných zemích Evropy. Odosobněnému euroobčanovi pak bude zřejmě úplně jedno, co se stane se zemí, ve které se narodil.

 

5/5 - (5 votes)
(Visited 182 times, 1 visits today)
Sdílet článek

5 comments

 1. Máte naprostou pravdu. Sám jsem student gymnázia a vidím všude kolem sebe, jaké šílené názory má drtivá většina mladých. Zakázat auta kvůli ekologii, zakázat služby kvůli viru s úmrtností jako chřipka, naopak dovolit rodičům vraždit handicapované dětí i po narození. Tvrdí, že je tisíc pohlaví. Každý s jiným názorem je pro ně fašista. Nezajímá je nic jiného než LGBTQIPNZ komunita. Jiné názory nepřipouští.

  Sám se za své názory ve třídě nestydím a jsem za to systematicky pomlouván a vysmíván. Jednou jsem byl za své názory fyzicky napaden, že jsem musel měsíc kulhat.

  1. Mám syna zhruba ve vašem věku a taky má normální názory (Piráty by nikdy nevolil, považuje je za největší spodinu naší politiky), takže moc dobře vím, že je s těmito názory mezi vrstevníky osamělý. Proto to dokážu pochopit. Problém je i to, že se jen stěží hledají podobně smýšlející kamarádi. Mezi vašimi vrstevníky je jich jako šafránu…

   1. Ono to nebude dáno ani tak věkem, jako umístěním a studijním zaměřením školy a bydlištěm studentů. Obecně platí, že „zdravý rozum“ si zachovává komunita převážně v místech, kde se fyzicky maká a obživa se získává tvrdou prací. Děti z těchto komunit většinou nenavštěvují gymnázia, ani umělecké školy, ale učňovské obory a odborně zaměřené střední školy. I gymnázia ve venkovských regionech nevykazují takovou míru adorace EU a neomarxistického progresivismu, jako obdobné školy ve velkých městech.

    Je to asi divné, ale nejuřvanější jsou zpravidla ti nejměkčí progresivisté. Jsa svými neomarxistickými hesly o demokracii a rovnosti stmeleni v jednolitou (bolševickou) tlupu neuznávají diskusi a jiný názor, ale neomaleně diktují co je „společensky akceptovatelné“. Bezohledně a s nadšením vytěsňují jedince s nekompatibilními názory aniž si uvědomují, že nositelem totality jsou právě a jen ONI!

    1. „nejuřvanější jsou zpravidla ti nejměkčí progresivisté“

     Souhlas. Z jednoho videa ze střetu Antify a trumpovců po velkém listopadovém shromáždění v D.C. jsem si pamatuju jednoho rozzuřeného „nácka“ obklopeného asi 15 antifáky, kteří se k němu báli přiblížit. Až když se dal na odchod, jeden z nich ho složil úderem pěstí zezadu. Antifácká férovka.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *