Vypukne povstání blogerů na Aktuálně a rozšíří se i na iDnes?

Napsal
Sdílet článek
Rychlý a krátký komentář k hypercenzurní aktivitě Aktuálně.cz vůči třem svým blogerům (Jan Tománek, Jana Zwyrtek Hamplová, Jan Hnízdil) a k možné reakci ostatních “aktualistických” blogerů na tento počin.

Dnes jsem se dověděl, že správce blogů na “konkurenčním” serveru aktualne.cz se rozhodl zamrazit (tzn. zablokovat vkládání dalších blogů) Janu Tománkovi, Janě Zwyrtek Hamplové a Janu Hnízdilovi. A to kvůli údajnému šíření konspirací a nepravd kolem Covidu a očkování. Více např. v posledním blogu Jana Tománka.

Potěšující pak je tato solidární výzva mně neznámého blogera Jaroslava Kuchaře, spočívající v závěrečném sdělení: budou-li odtyční tři “zločinci” odejiti, odejde také on. A vyzývá, aby tak učinili i ostatní blogeři. Tleskám.

Jsem velice zvědav, jak se k tomu všemu postaví (pokud vůbec nějak) správci blogů tady na iDnesu. Jestli, pokud by se dotyční tři “zločinci” rozhodli zkusit si založit blog zde, by jim to “bezcenzurně umožnili”. Chci doufat, že ano. A hlavně chci doufat, že jednou nebude třeba podobnou výzvu spustit i tady na blogu iDnes. V poslední době sem moc nepíšu a nechodím, nicméně z nejnovějších dvou stránek seznamu nejnovějších blogů, jak jsem se na ně před několika minutami díval, zde mám první dojem, že to zde nebude potřeba. Přeji si, abych se nemýlil a aby se žádná podobná výzva, jako ta od Jaroslava Kuchaře, nemusela objevit tady. To vše ostatně možná brzy uvidíme.

Na závěr už jen perfektní reakce Daniela Landy na mediální lynč vůči jeho “mailově-hygienické iniciativě”. Trestní oznámení ZDRAMINI na Zlatý špendlík za údajnou “sabotáž” raději nebudu vůbec komentovat.

 

 • Jakub Moravčík

 

(Visited 281 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Možností kde se prezentovat, třeba jako bloger, je víc. Nejde to tudy? Půjde to jinak! Stejně tak bloger má možnost si říci – tady už ne.
  Stále je, a to pro každého, ve všem (kromě smrti) vždy víc možností než pouze jedna.
  Jsem si jista, že tato moje slova stejně všichni nepochopí (a někdo opoznámkuje a pošle mě opět k čertu, což je mi jedno). Možná někteří však ano (ale takoví se zde nevyjadřují). Je v podstatě též o možnostech. KAŽDÝ MÁME MOŽNOST si vybrat – PROTOŽE JIŽ NEŽIJEME V TOTALITĚ.

 2. S aktualne.cz jsem skončil už v momentě kdy tam povolují diskutovat jenom přes schválené soc.sítě (facebook, twiter)
  Občas jsem tam nakoukl kvůli lidem, kteří podle mne mají co říci, například Radkin Honzák. Bohužel pan doktor Honzák se za tyto tři vyloučené nijak nepostavil asi tedy schvaluje metody, které se dnes používají, máš-li jiný názor než mainstreamový budeš vyloučen. No trochu jsem si opravil názor na dobrotivého všeználka pana Radkina Honzáka. Zajímavé je, že ke kauze Cimického se ve svém blogu nevyjádří ani slovem, snad s kolegiality? Nebo strach, že by musel říkat co je mu nemilé ? Oba přece pracovali pro Bohnický ústav.

 3. To, že se za něco či někoho někdo nepostaví, snad neznamená, že to schvaluje. Ještě poznámka – obecně – myslíte si, že člověk jen tak říká co je mu nemilé? To, že mlčí neznamená, že souhlasí. Neznamená to jistě zbabělost, hru na schovávanou, strach, že se člověk do něčeho namočí. A že oba pracovali u stejného zaměstnavatele?
  Někdy čtu vyjádření k této kauze (zřejmě od lidí, kteří to někdy, třeba už před mnoha roky, vůbec nezažíli) proč se ONY ženy – tehdy i ještě některé dívky – neozvaly hned.
  Ta, která něco takového zažila – prožila – tj. oběť – raději mlčela (což neznamená, že smazala a zapomněla!!) protože zneuživateli – v tomto případě kapacitě – by bylo věřeno na sto procent než nějaké i pacientce. Paní Fabiánová, Vrbová a všechny, v tomto případě, další – máte můj obdiv a solidaritu. Proč? Protože vím o čem mluvíte, protože …. ano to trauma nikdy nezmizí. Asi tak.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *