Vyrostla nám konkurence pro Piráty, TOP0,09 a STAN

Napsal
Sdílet článek

Už když se vyprofilovala Sorosovská partička Milion chvilek, horlivě podporovaná mainstreamem, mi bylo jasné, že se jedná o propagaci budoucí politické strany. Mnohokrát jsem to zmínila i v různých diskuzích, přičemž nikdy mne nepřesvědčilo o opaku ani tvrzení Mináře, že o ničem podobném, jako by byl vstup do politiky, neuvažuje. Dnes se ovšem potvrdilo, že to tak skutečně je.

A jsem přesvědčena, že mám od začátku pravdu i v hlavním účelu této aktivistické partičky. Můj názor je takový, že tento spolek má za úkol udržet u moci eurohujery. A to jakékoli, je celkem jedno, zda se jedná o ty opoziční nebo vládní. Nicméně o tom jsem se detailněji již před skoro rokem rozepsala zde.

Minář, který oznámil založení nové strany říká, že chce oslovit nespokojené voliče.  Chce založit hnutí, se kterým by se v příštím roce zřejmě zúčastnil sněmovních voleb. Tedy přesně toto jsem od začátku očekávala. Původní účel byl splněn, i když Milion chlívků nyní vede místo Mináře promigrační a LGBT aktivista, tedy takový “sluníčkář z povolání” Roll a jeho činnost tedy nemá být ukončena, v našem politickém rybníčku vzniká nová politická strana.

Samozřejmě lze předpokládat, že Minář bude mít se svým počinem neutuchající podporu mainstreamu v čele s ČT. Kdo ovšem za stranou stojí v pozadí se můžeme jen dohadovat. Ostatně, od začátku považuji hlavní figurky této šarády za nastrčené loutky. O tom ovšem politika je, drtivá většina politiků je pouhými loutkami těch, za čí zájmy “kopou”.

Na koho chce údajně Minář cílit? A jak vstup do politiky, který se dal očekávat od samého začátku, zdůvodnil? Cituji jeho slova:

„Současná politická situace je dlouhodobě zablokovaná a nevypadá, že by se měla změnit. Trend je za poslední tři roky stále stejný. Politické preference se nijak zvláštně nemění. Už v červnu jsem řekl, že za těchto okolností začínám zvažovat vstup do politiky.”

Podle všeho hodlá Minář oslovit zejména voliče naštvané, tedy spíše nevoliče. Jenže koho myslíte, že v reálu osloví? Samozřejmě výhradně voliče, kteří nyní volí především Piráty, TOP0,09, STAN, KDU nebo Fialovu eurohujerskou ODS. Tedy může tak akorát přelít jejich hlasy k sobě. Myslíte, že by nějaký současný nevolič volil právě Minářovu stranu, která bude zcela jasně jakýmsi křížencem těch výše uvedených?

Současní nevoliči nechodí k volbám do značné míry proto, že je politika vůbec nezajímá a vstupem Mináře do politiky právě tuto sortu potenciálních voličů jistě ani zajímat nezačne. Ti prostě k volbám jen kvůli takovému šaškovi s programem, který již nabízí spousta eurohujerských stran, nepůjdou.

Pak jsou zde naštvaní občané, jimž nevyhovuje současný systém, jde například o odpůrce EU, tedy voliče antisystémové, jimž ať už z jakéhokoli důvodu, žádná stávající parlamentní strana nevyhovuje, proto jsou nevoliči. Či prostě neuznávají současný politický systém jako takový. Pro ně je samozřejmě Minář zcela nevolitelný, neboť právě on ten systém plně prezentuje. Pokud by současní nevoliči chtěli volit eurohujerskou politiku, plně kopírující politiku Bruselu, jakou nabízí Minář, pak by nebyli nevoliči, neboť by měli na výběr z několika různých parlamentních stran.

Co se tedy změní vstupem Mináře do politiky? Vůbec nic. Jen se hlasy výše uvedených stran přelijí právě k Minářovi. Nejspíš se mu podaří zcela dostat ze Sněmovny strany jako TOP0,09, KDU a STAN a vysát část Pirátů. Něco málo zřejmě ukrojí také ODS, nevoliče ovšem coby plně systémová strana jeho nové hnutí nenaláká. Nevoliči jsou nevoliči právě proto, že jsou antisystémoví nebo se o politiku ani za mák nezajímají.

V zásadě tedy vstup Mináře do politiky pouze “vyřeší” některé probruselské strany, které už nyní balancují kolem 4-5%. Místo 9 stran jich tak bude ve Sněmovně možná  6. Lze předpokládat, že různé zmanipulované průzkumy budou dávat Minářovu hnutí relativně vysoké preference, aby se tím voliči výše uvedených stran ujistili, že se jim vyplatí změnit partaj.  A myslím, že ani členům těchto z Parlamentu mizících stran to vadit nikterak nebude, už nyní se vsadím, že nemálo jich právě do Minářova hnutí přejde.

A co vím na 100%? Že Minářova strana bude mít takovou propagaci v mainstreamových médiích, jako málokterá jiná nová strana. A to především v ČT.

(Visited 150 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

  1. prezentovat svoje názory, což zde činíte. Vaše články o uprchlících jsou hojné, včetně odkazů, videí. Dnes tedy jiný opus. Mimochodem, víte jaký je rozdíl mezi hnutím a politickou stranou? Vaše “uprchlické” příspěvky už ani neotvírám, dnes mi však zvědavost nedala. Ale slátanina! Ano, až tak. Přesto, pište dál pro své věrné čtenáře, mezi které já už delší dobu nepatřím.

    1. O uprchlících zde nepíši, neboť to co jde do Evropy, nejsou vesměs žádní uprchlíci. To jen pro úplnost. A ano, mám právo na svůj názor a mám právo jej projevit tak, jako vy. Vůbec nechápu, v čem je článek “slátaninou”. V tom, že přebere voliče uvedeným stranám? To je přece fakt, nikdo jiný, než voliči uvedených stran by někoho podobného nevolil. Ideologicky jsou úplně nastejno.
      A rozdíl mezi stranou a hnutím? Žádný, i když je mi známo, že “údajně” zde rozdíl je. V momentě, kdy jde subjekt do voleb – tedy do politiky – tyto rozdíly se stírají. Pokud se podíváme, kdo vše se nazývá hnutím a porovnáme-li je s těmi, kdo se nazývají “stranami”, ve finále rozdíly nenajdeme. Každý má svůj program, většinou i svoji ideologii (pokud ji nemá zpočátku, pak k ní sklouzne), všude se najdou prospěcháři… A to jak u nás, tak v zahraničí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *