Vystoupit z Evropské unie i NATO

Napsal
Sdílet článek
Toto je první z oblastí, kterou se chci v Evropském parlamentu zabývat a hájit tak zájmy České republiky v této instituci.
Evropskou unii nelze v reálném čase zreformovat. Kdo říká opak, je buď naivní snílek, nebo obrovský lhář.

Rétorika mnohých uskupení, že chtějí Evropskou unii reformovat tak, že ji dostanou do stavu před “Lisabon” jsou účelově lživá a má tak zastřít neochotu daných subjektů přiznat, že chtějí v EU setrvat. Zrušení “Lisabonu” by totiž museli podepsat úplně všechny země. A kdo chce tvrdit, že něco takového odhlasuje Německo či Francie je obyčejný lhář.

NATO nemá s obranným vojenským paktem již dávno nic společného. Setrvávat v něm by znamenalo být spoluzodpovědný za veškeré zlo, které po celém světě šíří. A že by nás proti někomu chránilo – to je naprostá utopie.

 
Dobrodružství naší armády v Africe i Asii jsou naprosto skandální tím spíš, že armáda sama přiznává, že není schopna ochránit naši zem. Politici i armádní představitelé, kteří tento stav v průběhu 30 let zavinili, by všichni měli být tvrdě trestně odstíháni.
 
Další setrvání v NATO nás také žene blíže a blíže vojenskému konfliktu s Ruskem, což je to poslední, co bychom jako Česká republika měli chtít.
 
Budou následovat další oblasti, kterým se budu chtít v Evropském parlamentu věnovat.
PAVEL OPL
(Visited 407 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Lhářka nejsem,tak asi naivní snilka…
  Nemyslím si,že dobré řešení by byl odchod z EU.
  Proč si to nemyslím?Protože-sdílíc jeden kontinent- jedeme v TOM spolu…Na vysoké zdi nevěřím,za naivní snílky považuji ty,co v takové zdi věří…Vysokou zeď okolo Evropy,to bych BRALA… Vynaložené prostředky by byly veliké,ale kdyby se spojily všechny státy,tak…Zkrátka zajištění evropských hranic považuji za stěžejní úkol.
  Takový úkol ovšem nemohou plnit evropské země jako jednotlivci.Na to nemají,ani kdyby chodily po hlavě a odstrkovaly se ušima.A kdo tvrdí opak,toho považuji za naivního snílka,nebo za lháře.
  Přeměna EU ve smysluplný orgán URČITĚ nebude lehká.Ale…jinou cestu fakt nevidím.

  1. Myslím, že každá země má v pohodě nato, zabezpečit své hranice, a to jak vojensky, tak i technicky. Jak tomu byla například před rokem 89. Jedná se pouze o slunečníkovou neochotu

 2. Přeměna EU ve smysluplný orgán je nesmyslná. Přemění se sama na chalífát a novou Osmanskou říši se zákonem šaría.Není naší povinností v něčem takovém setrvávat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *