Vystrčil: Natolik jsem chachar – nejhlubší vazalství představím národu jako jeho nejvyšší suverenitu

Napsal
Sdílet článek

Řekl si předseda českého Senátu Vystrčil a v souladu se svým jménem (nomen omen čili jméno znamení), vystrčil do místního politického prostoru licoměrnost ohavnější, než kdy byly všechny ohavnosti jeho politického tábora (liberodembloku), v minulosti. A to když dnes v dopoledních hodinách své konečné rozhodnutí navštívit Tchaj-wan zahaloval do frází o tom, že touto svojí cestou chce prokázat, že jsme zemí navýsost suverénní a nezávislou, která si prostě chce a musí dělat to, co chce, bez ohledu na to, co kdo v zahraničí říka nebo si přeje, že jsme páni ve své vlastní zemi a nikdo nám nebude určovat nebo předepisovat, co máme nebo nemáme dělat.

Pěkně se takováto slova, určená prvoplánově a možná i dle zyku především nezkušené mládeži, poslouchají (Vystrčil je středoškolským učitelem), kdyby nebyla přesným popřením, toho, co vyjadřují. A totiž toho, že Vystrčilova cesta na Tchaj-wan není samozřejmě žádným vyjádřením suverenity české politiky, ale je naopak jejím nejhlubším popřením a důkazem její otrocké nesamostatnosti a nesvébytnosti, protože není ve skutečnosti ničím jiným než jedním z nástrojů nejnovějšího trendu Trumpovy politiky, jímž je přesun nepřítele Ameriky číslo jedna z Ruska na Čínu. Takže vůbec ne aktem, který by vyšel z hlavy Vystrčilovy nebo předtím Kuberovy, ale jen jedním z kaménků široké mozaiky nové americké politiky, který byl vybraným českým politikům liberodemobloku představen jako jejich možný a žádoucí úkol – a oni vybraní na něj prostě kývli.

Anebo je v téhle republice někdo tak naivní, že nápad poctít státní návštěvou Tchaj-wan a tím nejen smrtelně urazit Čínu, ale též plivnout na politiku EU, která uznává jen Čínu pevninskou a žádnou jinou, vyšel z české hlavy?

Nesmysl! Bez amerického požduchnutí tímto směrem by ani Kubera ani Vystrčil na nic takového ani nepomysleli, natož aby se to bez amerického krytí pokoušeli uskutečnit. Ale když už se ta hra jednou hraje, musí být dohrána i s jejími vedlejšími efekty.

Např. tak, že moderátor ČT Takáč pozve k dnešní ranní debatě o konečném Vystrčilově rozhodnutí dva senátory, o kterých ví, že s ním budou bezvýhradně souhlasit (proč by také zval někoho jiného, že ano), a hned ten první, jehož jméno si nepamatuji, prohlásí, že doufá, že hlas Vystrčilův, který dnes ráno oznámil neochvějné rozhodnutí na Tchaj-wan jet, je hlasem budoucího českého prezidenta.

Takže, jak vidíte, moji milí, po Drahošovi, Pavlovi a hokejovém brankáři Haškovi zde máme dalšího slibného kandidáta. Díky to Tchaj-wanu.

Co myslíte? Dá se takováhle masová stupidita přežít?

 • Lubomír Man
(Visited 655 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. Dobrý den,
  jen trochu k Vašim dnešním slůvkům.
  1. Středoškolský učitel a nezkušená mládež? Máte snad v tomto oboru osobní zkušenost?
  2. Smrtelně urazit Čínu – tato slova jste zvolil proč? Coronavir v celém světě pochází odkud?
  3. Již zemřelého pana Kuberu si berete do úst. On už se nemůže bránit, chápete to?
  4. Moderátoři všech programů, nejen ČT, si zvou velmi často i soudruhy, to jste jistě zaznamenal, nebo ne?
  5. Naší zemi bylo po několik desetiletí diktováno soudruhy – kde byla naše suverenita? Hovoříte totiž o suverenitě. Čí suverenitě, prosím?
  6. Bohužel v naší souč. politice jeden čehý druhý hot, což není zrovna dobrá vizitka, ale to jsme si, my voliči zvolili – spektrum, kde jsou i vyčuránci, i hlupáci, i straničtí cestovatelé, i vymývači mozků, kteří bez grafu, tabulky a proslovů, které jim napíše někdo jiný, nedají dohromady ani jednu větu, která by měla hlavu a patu, slibotechňáků a zakazovačů. Možná je tam i někdo rozumný. Možná ano, možná ne.
  7. Budoucí náš prezident, narážíte na pana Vystrčila, což je Váš názor, na který máte, pane Mane právo, nemůže být horší než ten současný. To je názor můj. I já mám právo na svůj názor.
  Každý člověk, stát, společnost má svoji minulost. Poučme se! Ve všem! Hnutí ANO nemělo svoji historii, minulost, na rozdíl třeba od ODS, komunistů, kteří se od minulosti štítivě distancují (ó jak šlechetné!!!) proto mohlo být vše natřeno na růžovo a voliči ANO skočili na špek, resp. na koblíček.
  Včerejšek je vlastně už historii, a dnešek pro zítřek budoucností.
  Přeji Vám, pane Mane, hodně zdravíčka.

  1. Vážený Karo,
   jen trochu k Vašim dnešním slůvkům. Nepotřebuji 7 otázek na zjištění, že jste protičeský havloid s vymytým mozkem. Z jedné totality, dobrovolně a nepoučen minulostí, lezete do zadku druhé a horší.
   O našeho pana prezidenta, zvoleného v přímé volbě, si neotírejte tu svou sluníčkářskou hu*bu. Kolaborantů z prospěchu nebo z demence jsme měli vždy dost. viz. shromáždění fašistů pod vedením placeného organizátora podvratné činnosti nedouka Mináře. Stejně jako Vy i já mám právo na svůj názor a komentář k Vašim 7 výblitkům.

   1. Svatá prostoto! S naší společností to jde dolů šupem, nemluvě o všem kolem, ale o způsobu vyjadřování, třeba, pane Josefe, Vašeho. Samozřejmě máte právo i na to jak a ke komu(???) se vyjadřujete. Pokud pouze zde a k mojí osobě, ale jinak volíte slovník slušného a zdvořilého člověka, tak umíte překabátovávat ve výrazech. Snad jen tam!!!!! Pokud Vás takto rodiče vychovali, nemůžete za to. Pokud si takto počínáte jako rodič, pochybuji, že Váš potomek – potomci zdraví “dobrý den”. Jestli vůbec nějak zdraví. Ale víte, že je mi to, i Vy celkem jedno?
    Přeji Vám, pane Josefe, hezký dobrý den!
    Pokud budete reagovat i na toto. Prosím, když už, tak slušně!

 2. Malé státy a suverenita, to není obvyklá kombinace, že? Pokud nejsou zrovna Švýcarskem, tak se samospádem dostanou do sféry vlivu některé velmoci. A ty, stejně jako Tatra, jak známo neznají bratra.

  Ohledně neexistence minulosti ANO(fertu), jeho natírání na růžovo a skoku voličů na koblihošpek: jde o celkem odůvodnitelný jev. Voliči doufali, že po čtvrtstoleté devastaci to už nemůže být horší. No kdyby spatřili solárně-řepkovou euro-islamofilní LGBT budoucnost, možná by volili jinak. Ale síla babišomédii udělala své. Proto Churchill prý řekl, že nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s běžným voličem.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *