Vždyť se omluvili …

Napsal
Sdílet článek

V těchto dnech si připomínáme jedno z nejvýznamnějších, ale zároveň i nejtragičtějších výročí naší historie. Dne 15. března 1939 obsadily jednotky německé branné moci (Wehrmacht) zbytek Mnichovskou dohodou okleštěného Československa. A hned následujícího dne 16. března byl výnosem Adolf Hitlera vytvořen Protektorát Čechy a Morava. Včetně malé části Slezska. To jsou známá fakta.

Před nějakým časem, v době již plně rozběhnuté „migrační krize“, jsem se bavil s jedním známým. Na tom by jistě nebylo nic mimořádného, kdyby ….. Už ani nevím, jak se to stalo, ale náš hovor po chvíli sklouznul právě k tomuto tématu. Tedy i k „nešťastné zvací výzvě“ kancléřky Merkelové, která, dle mého názoru, spustila stavidla masové migrace.

Řekl jsem, že vzhledem k neblahým historickým zkušenostem mám asi největší strach právě z Německa. A s tím jsem tvrdě narazil. Němci se prý za své jednání omluvili, ale Putinovo Rusko s okupací Krymu, to je jiná!

V pondělí 15. března jsme si opět připomněli toto smutné výročí našich novodobých dějin. Pro současnou dobu přepisování historie je příznačné, že vzpomínek na tento den je v našich médiích jako šafránu. Možná jsem se přehlédl, ale např. na stránkách veřejnoprávní ČTK jsem nenašel ani jednu.

Že by se současní novináři o této události již neučili? Nebo že by jim jejich šéfové doporučili, aby o ní psali co nejméně? Zdá se, že znají jen 21. srpen. Přece nebudou s 15. březnem provokovat náš „eurovzor“. To by pak mohli začít říkat slovo „skopčáci“ stejně často jako „rusáci“.

  • ZDENĚK LANZ
(Visited 106 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *