Vzpoura afrických vetřelců na Sicílii – 3 zranění policisté (video)

Napsal
Sdílet článek

Vzpoury muslimských invazistů se po požáru v řeckém táboře Moria stávají stále častějšími Zejména ti vetřelci, kteří jsou čekateli na azyl v Řecku nebo Itálii, ale jejich cíl cesty je Německo, Belgie, Británie, Švédsko či jiná multikulturně obohacená a štědrými dávkami oplývající země, už nehodlají dále čekat na to, zda jim bude azyl přidělen. Vetřelcům z tábora Moria se jeho zapálení vyplatilo – nemalá část už je ve vysněných zemích a ostatní cesta ještě čeká. Vyšlo to jim, nyní to tedy zkouší další…

Tři policisté byli v úterý pozdě večer zraněni v azylovém centru v sicilském městě Agrigento. Asi 65 muslimských vetřelců, převážně Tunisanů, házelo hasící přístroje, konstrukce postelí, rozbité sklo a další předměty na policii, přičemž zapalovali  matrace.

Předpokládá se, že šesti z těch, kteří byli v karanténě v přijímacím středisku, se podařilo uprchnout ze zařízení.

„Tyto epizody se odehrávají s alarmující frekvencí, ale nyní se považují za normální, což je nepřijatelné,“ řekl policejní mluvčí Valter Mazzetti.
„Současná situace by si měla vynutit úplnou revizi systémů dozoru v těchto centrech, která jsou tikajícími časovanými bombami. A to jak na úrovni zdravotní kvůli nouzové situaci s koronavirem, ale také z hlediska veřejného pořádku,“ prohlásil Mazzetti.

Dalo se to očekávat, protože zatím se jim násilí vyplácí podobně, jako tomu bylo na Morii. Jak dlouho asi potrvá, než se vetřelcům z tohoto zařízení podaří dostat do jejich „zemí zaslíbených“? Myslím, že namísto tvrdých trestů se většina z nich brzy objeví coby „nezletilci bez doprovodu“ třeba v některém azylovém zařízení pro mládež v Německu nebo v některé z bezpočtu západoevropských no-go zón..

Na video ze Sicílie se můžete podívat zde:

5/5 - (3 votes)
(Visited 319 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *