Z odpovědí MUDr. Soni Pekové – věcný, zdravý rozum, který mainstream nenabízí…

Napsal
Sdílet článek

Ale to tak není. Kmeny, které se střídaly nenesly mutace toho předchozí, což není v genetice možné. Nesete všechny mutace svých rodičů a maximálně přidáte nějaký nové, ale není možné, abyste vymazala mutace svých rodičů, virus to neumí. Znamená to pro mě, že každá další vlna nebyla potomkem té další, a to je pro mě zvláštní.

Od kdy?

Od března 2020 do března 2021. První vlna, která byla tvořena virem, který unikl z Wuchanu, skončila koncem května. Naše data ukazují, že léto bylo covidu prosté. Vyšetřovali jsme jako blázni stovky vzorků denně, ale kdyby se virus objevoval, tak jsme to viděli. Vidět pozitivního pacienta v létě bylo vzácné. Laboratorní data vůbec nenasvědčovala tomu, že by se na podzim mělo něco dít. Poté se začaly objevovat náhodné pozitivity. Poté paní doktorka Helena Jiřincová ze Státního zdravotního ústavu přišla s tím, že vlna, která vystřelila nahoru v září a říjnu 2020 není ten samý virus z března, ale je to antigenně a geonomicky jiný virus.

Před tím, že mohou přijít mutace viru, varoval třeba pan profesor Dušek. A informace přicházely i ze zahraničí. Mě zajímá odkud to věděli. Laboratorní data tomu nenasvědčovala. Na začátku jsem říkala, že virus má silný promotor, který nevypadá jako přírodního původu a mutagenitu jsem predikovala. Říkala jsem, že i tvorba vakcínu proti takto heterogennímu cíli není na místě.

Takže vakcína není potřeba?

Virus je vždy napřed. Kmeny, které se tu objevují, jsou každý jiný. Marker, který tu byl v září a říjnu později zmizel a nahradil ho nový marker, který žádný z těch předchozích nenesl a vidíte ho jako prostřední vlnu těch tří podzimních vln. Poté nastoupila britská vlna a bylo jasné, že je to jiný virus. A nyní máme lambdu a gamu, a je to proto, že jejich genetický profil je jiný. Vlny se i chovají jinak.

Takže vy trváte na tom, že původní virus, který tu byl na jaře, tady už není.

Ano, ten tady skutečně není. Teď máme virus delta a ten je jiný. Virus, který tady cirkuloval na jaře 2020 zmizel a už se nikdy neobjevil. Nemám vůbec žádné vysvětlení pro to, kde se tady různé distinktivní druhy objevily a jak se tu tři, tak burácivé vlny vzaly. To, že to lidé přivezli ze zahraničí, je varianta, ale ti se vraceli i v létě. Nemám na to žádné vysvětlení.

Takže abychom vlny pochopily, tak byste je pojmenovávala třeba jinak?

Jasně. Třeba kmen, který detekovala paní doktorka Jiřincová, tak ten se jmenoval pražský nebo český, vlnečka mezi tím žádné jméno nedostala a ten třetí se jmenoval britský.

Vzala byste výrok o tom, že koronavirus do Vánoc zmizí zpět?

Modifikovala bych ho tak, že pokud by se jednalo pouze o kmen, který tu byl na jaře, tak zmizel v květnu. Každá vlna totiž trvá tak tři až čtyři měsíce maximálně.

Nebylo to vaše vyjádření tedy nešťastné?

Asi bych musela být vědma, kdybych věděla, že se tu na podzim objeví tři další odlišné nové kmeny. Nevím, kde se vzaly a nedokážu si to vysvětlit.

Jste trochu tajemná. Směřujete tím někam? Snažíte se nám říct, že ho někdo uměle přivezl?
Nic mi nepodsouvejte.

Nepodsouvám, snažím se to pochopit.

Jen říkám, že nevím, kde se vzal. Třeba je to nedostatkem mého vzdělání. Zajímalo by mě odkud lidé věděli, že něco přijde.

Takže to, že to přirozeně zmutovalo, není možné?

Ale to tak není. Kmeny, které se střídaly nenesly mutace toho předchozí, což není v genetice možné. Nesete všechny mutace svých rodičů a maximálně přidáte nějaký nové, ale není možné, abyste vymazala mutace svých rodičů, virus to neumí. Znamená to pro mě, že každá další vlna nebyla potomkem té další, a to je pro mě zvláštní.

Budete se pídit po tom, abyste to vysvětlení našla?

Já myslím, že jednou přijde a že přijde zvenku. Já se v tom už nechci angažovat.

Celý rozhovor>

  • J.Š. 
5/5 - (6 votes)
(Visited 372 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Z toho a odkazovaného rozhovoru se dá něco odnést. Články na mainstreamu jsou nečitelné, neřku-li snad vytržené z kontextu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *