Z Turecka opět připlouvají do Řecka vetřelci

Napsal
Sdílet článek

Zhruba před měsícem se na řecko-tureckých hranicích situace s invazisty, snažícími se dostat do Řecka s pomocí Turků, poněkud zklidnila. Řecko sice zažívá takřka každodenní provokace ze strany Turecka, které narušuje vzdušný prostor Řecka i jeho výsostné vody, či ohrožuje řecké státní představitele, ale alespoň na čas se pozastavila invaze. Včera však po delší době opět dorazil člun s asi padesáti muslimskými vetřelci na ostrov Lesbos.

O několik dní dříve místní na řecké pevnině zabránili autobusům naplněným migranty v jejich převozu na  nová ubytovací zařízení. Co se týká skupiny migrantů, kteří včera dorazili do Řecka na člunu, jde o první invazisty, kteří se od 1. dubna nelegálně dostali k řeckým břehům. Loď, která vezla africké a afghánské migranty, přistála asi v sedm hodin ráno na severozápadní straně ostrova u Kalo LIMANI, daleko od míst, kde se jinak běžně vyloďují, tedy na východní a severovýchodní straně ostrova.

Kvůli omezujícím opatřením, která zavedla řecká vláda k zastavení šíření koronaviru, budou migranti v oblasti 14 dní v karanténě. O několik dní dříve skupina 150 místních zabránila autobusům s 57 vetřelci dostat se do nového hotelového ubytování v obci Panagitsa v severním Řecku. Demonstranti házeli na vozidla kameny, zapalovali zátarasy a místnost v přízemí hotelu. Poté, co se nepodařilo migranty dopravit do hotelu Panagitsa, rozhodly se úřady zamířit do jiného hotelu v Arnisse. Po příjezdu do hotelu přivítalo policii 250 demonstrantů, kteří zapalovali ohně a házeli petardy. Protože se policie odmítla zapojit do otevřeného konfliktu s demonstranty a situaci považovala za nebezpečnou, eskortovala nakonec migranty do hotelu v Soluni.

Všímáte si? Řekům už došla trpělivost, odmítají invazisty ubytovat v hotelích v jejich vesnicích. Už žádné pokojné demonstrace, když sami vetřelci dávají den co den najevo, oč jim ve skutečnosti jde. Poté, co ničí majetek místních a ztrpčují jim jejich životy. Ostatně, jiný, než tvrdý přístup si muslimští invazisté ani nezaslouží.

S uvolňováním situace a navracením k normálu, se zcela jistě začnou počty invazistů, překračujících řecké hranice, opět výrazně zvyšovat. A je jen otázkou času, než se na turecko-řecké hranice vrátí tisíce vetřelců, kteří se pokusí hranici s pomocí Turecka přejít.

(Visited 177 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *