Z volebního programu ČSSD

Napsal
Sdílet článek

Nešlo minout článek na SeznamZprávy (22.6.21) autorky M. Rambouskové s titulkem:

ČSSD jde do voleb. Dluhy za covid ať zaplatí ti, co mají velký majetek .

V článku se píše:

* Spravedlivá země, bezpečná budoucnost.

Už při těchto slovech jsem dostala záškub u palce pravé nohy, aniž bych měla dnu. Spravedlivá? Tak pohádka pro malé děti, kde vše končí dobře, spravedlivě a jestli neumřeli, žijí dodnes.

Myslí to ČSSD vážně? Ví jak se k tomu dopracovat? Zná cestu?

Těžko říci jak dlouho to až TAM bude ČSSD trvat. Pokud si vybavíme tempo při budování dálniční sítě v naší pidirepublice, je to na ležatou osmičku.

* Zdanění majetků nad 100 milionů.

Obyčejný člověk by zmíněnou cifru mohl vnímat jako jen sto, protože pro něj je i pouze stovka hodně. Jenže je tam ještě šest nul. A věřte tomu, že ti, kteří majetek nad sto milionů mají, si budou umět poradit, aby se jim daň obloukem vyhnula. Odkloní, rozdělí, přepíší, rozepíší, dokonce si mnozí ani nevzpomenou. Asi tak.

* J. Maláčová „Chceme, aby se ti nejbohatší spravedlivě podíleli na splácení dluhu, který tady vznikl.“ Nezadělal se na ten obr dluh kvásek ještě před covidem? A kdo sypal přiměřeně, přiměřeně, až šup do toho covid a už to bylo nepřiměřeně a vraž do toho ještě… Aha, zase pohádka. Jenže ono to tak s tou naší státní kasou bylo. A, promiňte, za státní kasu je odpovědný kdo? Rozhodnutí dělá kdo? Žádné takové alibistické dluh tady vznikl. Jako kde se vzal tu se vzal? Však on to někdo zaplatí, že?

* Dědickou daň nad 50 milionů prý nechají na nule. Uf, to jsem si oddychla. Co kdyby štěstí nechodilo v mém případě jen dokola. Vypadá to, že si dělám legraci, ale už mám záškub i u palce levé nohy. To nad padesát melounů bude pořádně zdaněno.

* Snížit daně na základní potraviny – pečivo, zeleninu, ovoce, maso apod. Něco pozitivního je nutno slíbit.

* Dost radosti ze slibů. Pokud máš človíčku čtvrtou a další nemovitost, nemysli si, že my se to nedomáknem a vyšší zdanění na třetí a víc tě nemine. Okamžitě mě napadlo, že pan doktor Arengerger přihodí na daních do státní kasy z těch svých více než padesáti nemovitostí docela slušnou částku. Předem mu děkuji!

* Do roku 2030 slibují čtyřdenní pracovní týden. Ovšem mně tam chybí za bé. Měsíční mzda potom za cca 16 odpracovaných dnů ve výši jaké?

* Firmy dostanou příspěvek za zaměstnávání lidí starších 50 let.

Ovšem i zde mi chybí případné za bé. Jak to bude v roce 2030 s věkovou hranicí odchodu do důchodu?

Přečtení celého článku od autorky M. Rambouskové stojí za to. Napadlo mě nyní, jak by se mohl jinak a originálně nazvat program ČSSD. Víte jak se jmenoval hrdina, který bohatým bral a chudým dával. Takže proč ne Jánošíkův volební program?

P. S. Ani Jánošíci můj hlas nedostanou.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 101 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

  1. Takže my budeme dělat dluhy a ostatní to zaplatí? Nerušit , vládneme? A co kdyby taky konečně někdo vyrovnal dluhy Altnerovým dědicům. Zkrátka zlodějská vyčůraná sebranka, dofám že po volbách oranžové růže v prdlamentu nepokvetou , a v senátu také ne. Jo a modrýho ptáka si mohou vzít sebou.

  2. Tak bych to viděl, oni se snaží tím svým programem zachránit se v tom smyslu, aby se dostali přes klauzuli 5%. Jestli se jim to podaří, já si pamatuji, co dělali během volebního období, tak ať si ze mě nedělají frňousy.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *