Za brutální znásilnění a pokus o vraždu devítileté švédské holčičky dostal Somálec u odvolacího soudu 14 let

Napsal
Sdílet článek

Před časem jsem zde informovala o bestiálním znásilnění teprve devítileté holčičky somálským vetřelcem. Ten nemohl být za spáchaný čin deportován, neboť už dříve dostal švédské občanství. A pravděpodobně by nebyl deportován i v případě, že by občanství neměl, Somálsko své občany bez jejich souhlasu nepřijímá.  Původní rozsudek, který vůbec nevzal do úvahy fakt, že se Somálec pokusil děvče zavraždit, byl nyní u odvolacího soudu změněn.

Somálec Ahmed Mahamoud (40) odtáhl devítiletou školačku do lesa a brutálně ji znásilnil. Nyní odvolací soud zpřísnil původní trest a odsoudil ho za pokus o vraždu.

K bestiálnímu znásilnění došlo v dubnu v obci Norrköping. Devítiletá dívka byla předčasně na cestě domů ze školy poté, co si poranila prst. Pak se setkala s africkým vetřelcem Ahmedem, který ji zatáhl do křoví, kde ji napadl tak, že jí dal pěstí do obličeje a přiložil jí nůž na krk. Holčička byla tak vyděšená, že se počůrala.

Pak Somálec odtáhl dívku do lesíka, kde jí svlékl šaty a potřel jí celé tělo blátem, včetně vlasů a mezi nohama. Také ji přinutil, aby si sama dala vodu a bláto do úst a chtěl, aby bahnitou směs polykala.

„Řekl jí, aby dala ruce za záda a svázal jí je svetrem. Pak ji škrtil oběma rukama, aby nemohla dýchat. Kopala nohama a celá se chvěla. Bylo to, jako by umírala,“ stojí v rozsudku okresního soudu.

Ahmed pak dívku vaginálně znásilnil. Když skončil,  zvedl nůž a pohrozil jí, že zabije celou dívčinu rodinu, když někomu řekne o tom, co se stalo.

V červenci odsoudil okresní soud v Norrköpingu Ahmeda Mahamouda za napadení s přitěžujícími okolnostmi, únos, znásilnění dítěte s přitěžujícími okolnostmi a napadení u soudu k 11 letům vězení. Státní zástupce i Afričan se proti rozsudku odvolali k odvolacímu soudu. Ahmed chtěl být osvobozen, zatímco státní zástupce chtěl, aby byl usvědčen z pokusu o vraždu místo násilného napadení a doufal, že odvolací soud zvýší trest.

Odvolací soud nyní reflektoval žádost státního zastupitelství. Soud se domnívá, že Ahmed si musel uvědomit, že existuje vysoké riziko, že dívka může zemřít, když jí zablokoval dýchací cesty. Kromě toho má odvolací soud za to, že byl Ahmed lhostejný k tomu, že může připravit dítě o život v důsledku jeho fatálních činů.

„Pachatel nebyl schopen určit, v jaké fázi má pustit dítěti krk a ústa, aby dívka nezemřela a zdá se, že to byla jen šťastná souhra náhod, že dítě nezemřelo,“ uvedla soudkyně Linda Hallstedtová v tiskové zprávě.

Odvolací soud proto dnes odsoudil Ahmeda Mahamouda za pokus o vraždu namísto násilného napadení a odsoudil ho na 14 let do vězení. Kromě toho je u odvolacího soudu odsouzen také za únos, znásilnění dětí s přitěžujícími okolnostmi a pohrdání soudem.

Ahmed Mahamoud byl již dříve v červnu 2018 odsouzen za sexuální napadení dvanáctileté dívky, kterou odtáhl z autobusové zastávky s nožem. Již v září 2019 byl však propuštěn na podmínku a byl opět svobodný.

40letému Afričanovi, který pracoval jako somálský tlumočník, bylo uděleno švédské občanství, a proto nemůže být podle platných právních předpisů vyhoštěn.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pedofila – recidivistu, bude velmi pravděpodobně po předčasném propuštění ve své trestné činnosti pokračovat. Ve Švédsku se totiž v drtivé většině případů propouští z vězení na podmínku již po vykonání dvou třetin trestu. Tedy za nějakých zhruba devět let bude nejspíš znásilňovat znovu. Nejhorší na tom je ovšem fakt, že devítiletá holčička má celý život zničený, podobného zážitku se do konce života nezbaví…

5/5 - (3 votes)
(Visited 524 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *