Za kritiku islámu doživotní zákaz vykonávání svojí profese, to je realita Britanistánu

Napsal
Sdílet článek

Britské ministerstvo školství zakázalo učiteli základní školy v Somersetu v jihozápadní Anglii vykonávat jeho povolání poté, co v diskuzi na internetu označil islám za „rakovinu světa“. Třiapadesátiletý Phillip Turner byl vloni vyhozen ze základní školy Mary Eltonové v Clevedonu poté, co si rodiče stěžovali, že islám na Facebooku označil za „odporné náboženství“  a také psal kritické příspěvky o pákistánských muslimských znásilňovačích.

Philip Turner se proti rozhodnutí odvolal. Během vyučování prý učitel řekl třídě dětí ve věku od 9 do 11 let, že lidé z menšin mohou zemi opustit, pokud se jim tam nelíbí. Komise pro regulaci školství také uvedla, že jeho jeden nebo dva žáci tyto názory opakovali. Phillip turner má nyní zakázáno učit doživotně, přičemž jeho případ není rozhodně v Británii ojedinělým.

Podobný byl i případ jiného učitele, Damiana Ryana, který natočil několik youtubových videí, ve kterých vyjádřil znepokojení nad činností pákistánských znásilňovacích gangů a zároveň podpořil Tommyho Robinsona. Kvůli jeho názorům ho doma dokonce navštívila i policie.

U nás je nyní aktuálním případ Karly Maříkové, která má být Sněmovnou vydána za kritiku muslimské invaze. Pokud už ani není možné kritizovat ty nejodpornější kriminální zrůdy – pákistánské znásilňovače –  jen proto, že jsou muslimové a není ani možné upozorňovat na souvislost jejich chování s islámem, pak se jedná o nesporné porušení svobody slova.

V minulosti se za pravdu upalovalo, dnes se (zatím) jen vyhazuje ze zaměstnání. Až si  Británii definitivně převezmou  muslimové, což až tak dlouho nepotrvá, vrátí se i středověké tresty. A tresty, které se dávají za kritiku islámu v Saúdské Arábii či třeba v Pákistánu, si s upalováním na hranici v ničem nezadají.

 

(Visited 350 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *