Za přetížení záchranek můžou ti, kdo záměrně vyvolávají paniku

Napsal
Sdílet článek

Poslední dobou jsem narazila na několik článků, v nichž si záchranáři stěžují, že stále častěji vyráží k pacientům, kterým není nic, než to, že jsou COVID pozitivní. Jinak nemají vůbec žádné příznaky. Volají tedy zbytečně a to buď jen proto, že je právě někde píchlo a oni jsou prostě pozitivní, tak si myslí, že mají na jazyku smrt nebo jde o ty, co jsou pozitivní, avšak jen s lehkými příznaky nachlazení, nicméně i tak se úporně dožadují hospitalizace. Mají údajně strach, že se jim nemoc rozjede a oni na ni doma bez napojení na přístroje a 24hodinového dohledu lékařů, zemřou.

Protože dnes jsem narazila už asi na třetí podobný článek a to zdůrazňuji, že cíleně již články týkající se podobných témat nevyhledávám, rozhodla jsem se reagovat. Ani jeden článek totiž neřeší příčinu toho, proč je zdravotnický systém zcela zbytečně přetěžován. Příčin je samozřejmě víc, ale těmi hlavními jsou média a politici. Jsou to totiž právě oni, kdo stále silněji vyvolávají u většiny populace strach a stres.

Pokud někdo sleduje výhradně mainstream a k tomu ještě třeba věří politikům, pak je jasnou obětí záměrně vyvolávané paniky. Média nás dnes a denně krmí z prstu vycucanými čísly, přičemž už jen samotný systém testování je zaveden tak, aby se případně nakazilo co nejvíc lidí. Stejně tak mnohá opatření mohou šíření nákazy podpořit a ne ji omezit. Čím více pozitivních covidalarmistů bude, tím více budou přetěžovány sanitky, které budou vyjíždět ke COVID pozitivním bez příznaků zcela zbytečně.

Ti, kdo paniku od samého počátku šíří jsou především mainstreamová média, ať už internetové servery nebo televize, politici a ti „správní“ odborníci. Do popředí se dostává ta část odborné veřejnosti, která co nejvíce panikaří, největším oblíbencem médií se stal Flégr, jehož šílené prognózy musely už dávno vyvolat u těch, kdo jim věří, stavy, jež nemají blízko k sebevraždě. Psychicky slabé jedince tak může k podobnému jednání takový Flégr s pomocí těch, kdo jej postrkují do popředí, skutečně dohnat. Obzvlášť tehdy, zjistí-li tito psychicky labilní jedinci, že jsou pozitivní.

Nicméně já jsem se dnes chtěla podívat také na testování i na některá opatření, která už zavedena jsou nebo se zavádět mají. Jejich nesmyslnost je někdy až donebevolající, což si paradoxně jejich zastánci z řad covidalarmistů nejspíš sami nejsou schopni uvědomit.

Takže nejprve se podívejme na testovaní samotné, které se – nechápu proč – u nás stále provádí z nosu (přitom jsou známy případy výtoku mozkomíšního moku z nosu) a téměř výhradně na vyhrazených odběrových místech. Protože příbuzný žije a pracuje v Rakousku, tak vím, jak testování probíhá tam. Z nosu už se téměř netestuje asi od září, kdy se začalo testovat z krku, nyní se již odebírají vzorky z jazyka.  Příbuzný sám testy už 2x podstoupil, neboť v zaměstnání to mají povinné, přičemž stěry jim provádí přímo na pracovišti, výsledky se dozví formou SMS do 12 hodin.

Pro ty, kdo onemocní, setkají se s pozitivním nebo mají jasné příznaky, funguje v Rakousku speciální covidová linka, na niž zavolají a vzorky jim přijedou odebrat domů. Na odběrová místa tak chodí čistě samoplátci, většinou ti, kdo potřebují testy třeba kvůli cestování do zahraničí apod. Zato u nás musí ten, kdo se setkal s infikovaným, absolvovat cestu na odběrové místo, mnohdy desítky kilometrů daleko.

Nemá-li vlastní auto, může potenciálně nakažený nakazit cestou na a z odběrového místa spolucestující v MHD či místní dopravě, k dalším nákazám může dojít přímo ve frontě na test. Roušky jak známo nic neřeší, to vidíme od září, kdy jsou povinně zavedeny a čísla stoupají. Roušky považuji za pouhý psychologický nástroj na uklidnění panikařících občanů. Takže jak je vidět, už samotný způsob testování u nás podporuje šíření nákazy. 

Šíření nákazy ovšem podporují i nesmyslná nařízení. Například omezení pracovní doby na úřadech. Dva dny v týdnu se tam nacpe spousta lidí najednou, což šíření nákazy podpoří ještě víc, neboť se na jednom místě zkoncentruje podstatně víc lidí, než kdyby měly úřady běžnou pracovní dobu. Totéž lze zkonstatovat i v případě stávajícího omezení pracovní doby obchodů s potravinami, které nově nesmí mít otevřeno v neděli a mají celkově omezenou pracovní dobu. Pak tedy půjdou ti, kdo mají ve zvyku nakupovat v neděli, nakoupit už v sobotu, čímž dojde opět k větší koncentraci nakupujících. Omezení délky otevírací doby má tudíž tentýž efekt jako u úřadů.

Zajímalo by mne, kdo tak nesmyslná opatření, která nelze zdůvodnit tím, že jde o omezení šíření nákazy, vymýšlí. Nepatřím ke covidalarmistům a žádné nákazy se nebojím, takže je mi v zásadě jedno, jaká opatření se v tomto směru zavedou. Nicméně udivuje mne, že jsem zatím ze strany ani jednoho ze svědků covidových, jichž je v diskuzích na různých serverech přehršel, nezaznamenala, že by se nad podobně nesmyslnými nařízeními zamyslel.

Naopak, jak jsem zjistila, tak jim – zřejmě v důsledku neustálého stresu, který je zbavuje schopnosti používat šedou kůru mozkovou – zcela chybí racionální uvažování. Většina z nich podobná opatření podporuje, aniž by se jen na chvilku zamysleli nad tím, zda nejsou z jejich pohledu zcela nesmyslná. Vážení, vám skutečně ve vašem neutuchajícím strachu nevadí, že díky těmto nařízením se bude na všech místech, jichž se omezení týkají, koncentrovat mnohem víc lidí, než kdyby se tato „opatření“ nedělala? Nepřipadají vám tato opatření spíš vhodná k rychlejšímu promoření obyvatel? 

K nově nařízenému nesmyslnému zákazu nočního vycházení pak nevidím žádný racionální důvod. Já osobně v noci nikam nechodím, tak je mi to úplně jedno. Ale k čemu podobné nařízení, když musí být povinně uzavřeny všechny restaurace, bary a diskotéky? Kde jinde by se asi měli lidé v noci koncentrovat ve větším počtu? V létě by se to ještě nějak dalo pochopit. Když jsou teplé noci a světlo do devíti večer, může se venku scházet mládež. Ale kdo se bude venku shlukovat v chladných listopadových nocích?

Nakonec, jako vždy, se vracím ke svojí původní otázce, kterou opakuji v každém svém covidovém článku, avšak dosud mi nebyla zodpovězena. Dokáže mi už konečně někdo logicky vysvětlit, jak je možné, že se tento údajně vysoce nakažlivý virus nešíří ve velkém mezi demonstranty, kteří se po celém světě už od léta shlukují v ulicích po tisících (v Německu statisíce) a to bez roušek?

Kdepak jsou přeplněné německé nemocnice a mrtvoly po ulicích? Připomínám, že na berlínské demonstraci před 2 měsíci bylo milion lidí bez roušek! A jak je možné, že v Bělorusku nemají žádnou epidemii i přesto, že tam nikdy žádná opatření nebyla a demonstruje se tam už několik měsíců ve velkém???

 

 

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 106 times, 1 visits today)
Sdílet článek

3 comments

 1. Bělorusové už jsou promořenísmile Běloruskem také argumentuji. Zajímavé je, že u nás se o Bělorusku píše jen v souvislosti s demonstracemi, ale nikdy v souvislosti s koronavirem. Dneska tam mají méně mrtvých a méně hospitalizovaných než u nás, přitom jich je cca stejně jako nás.

  Asi to bude tím, jak prohlásil Lukašenko, že na to zabírá vodka, hokej a slovanská dušelaugh

 2. Jak osvěžující číst v dnešní době myslící ženu, která právě dala dohromady pod tlakem akce koronavirus analytickým myšlením kvalitnější závěry než většina současných panikařících mužů.
  Sám pozoruji, že skrz vyvolanou hysterii, paniku, strach přestali často myslet i jinak velice inteligentní lidé a relevantní fakta zcela odmítají.
  Nedávno jsem dal dohromady článek v podobném duchu, tak mě potěšilo, že někdo další vnímá tyto roviny problémů.

 3. Existuji i dalsi moznosti, viz odstavec Prirodni latky v odkazu. Z nich dlouhodobe pouzivam kokosový tuk (obsahuje antivirotikum monolaurin). 1 cl pri prvnich priznacich nakazy = 100% uspesnost. Nevidim duvod ho nevyzkouset proto covidu.
  Zaroven zvysuji telesne pH pridavanim 0.5 cl jedle sody do 1 l vody.
  Rad bych slysel zpetnou vazbu k aplikaci tohoto postupu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *