Za to, že mohl tuniský vetřelec vraždit v Nice, může benevolentní italská azylová politika

Napsal
Sdílet článek

Každý den připlouvají do Itálie lodě plné muslimských vetřelců z Afriky. V Itálii de facto nefungují deportace, takže i ten, kdo nedostane azyl, může zůstat na území Evropy, pouze s tím rozdílem, že je zde již zcela nelegálně. Pokud se pak zapojí do kriminálních struktur – např. organizování prodeje drog, prostituce, prodeje zbraní apod., – může v Evropě zůstat tak dlouho, jak libo. Stejný případ byl i tento tuniský vetřelec, který coby občan bezpečné země neměl šanci azyl získat. To ovšem v Evropě nepotřebuje, jak jsme se mohli již mnohokrát přesvědčit.

Ve snaze rekonstruovat cestu Brahina Aoussaouiho, který zavraždil tři lidi v kostele v Nice, se jako hlavní viník zdají být sporné italské azylové zákony. Tento poslední útok jedině obhájil oprávněnost antiimigračních opatření bývalého italského ministra vnitra Mattea Salviniho.

Nyní je známo, že 9. října, po vylodění na Lampeduse, byl džihádista převezen do identifikačního centra a vyfotografován na policejní stanici. Podle tamních záznamů je muslimský útočník Tunisan, narozený 29. března 1999.

Policisté, vyšetřovatelé a zdroje z italského deníku Giornale.it se snažili pochopit, kam Tunisan šel, než dorazil do Francie. Otázkou však především je,  jak se nelegálnímu invazistovi podařilo bezpečně dorazit do Francie a spáchat vraždu. Odpověď by mohla být jednoduchá: 8. října italské úřady v Bari umožnily na konci období karantény na lodi Rhapsody vystoupit asi 805 nelegálním vetřelcům.

Různé policejní zdroje potvrdily, že se o z karanténní lodi propuštěné vetřelce nikdo příliš nestaral. Podle jednoho zúčastněného agenta vybrali pouze nezletilce, které umístili do středisek v Gorizii, Římě a Miláně, přičemž zbytek – tedy jedince, starší 18 let –  pouze vyzvali k opuštění území Itálie. Dál se nikdo nestaral o to, kam jdou.

Co to znamená? To vysvětlil jeden z vyšetřovatelů: „Těm, kteří nebyli umístěni v identifikačních centrech, jsme dali oznámení o propuštění s příkazem opustit území Itálie do 7 dnů.“

To znamená, že nelegálnímu vetřelci je oznámeno, že má do týdne opustit zemi, ale nikdo ho nevezme na hranice a nezkontroluje, zda skutečně Itálii opustil. Co se stane, když nelegální invazista jednoduše ignoruje pokyny? Zjevně pak zmizí, jako to dělá drtivá většina.

Brahin Aoussaoui tedy udělal totéž, protože byl propuštěn na svobodu, což mu umožnilo dostat se do Francie.

Zcela jasně se k tomu vyjádřil Matteo Salvini, za jehož vlády by k ničemu podobnému nemohlo jen tak dojít. Na twitteru prohlásil: „Demontovali bezpečnostní vyhlášky, zatímco přístavy byly dokořán. Islámský terorista přistál na Lampeduse, poté ho nechali uprchnout a jít vraždit do Francie!“ K prohlášení pak přidal obrázky skutečných viníků teroru:

Image

5/5 - (2 votes)
(Visited 107 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *