Za vraždu Němce dostal syrský vetřelec podmínku (video vraždy)

Napsal
Sdílet článek

Není nic neobvyklého, že “pokrokové, liberální a multikulturně obohacované” země řeší násilnou trestnou činnost migrantů pouhou podmínkou, či veřejně prospěšnými pracemi. Nejinak tomu bylo v případě třicetiletého Němce Marcuse Hempela, jehož syrský vetřelec Sabri H. velmi těžce zranil. Mladý Němec pak v nemocnici svým zraněním podlehl. Konflikt se odehrál 29.9.2017 v německém městě Lutherstadt.

Protože se událost odehrála před obchodním centrem, můžete se dokonce podívat na video, kde je celý konflikt, včetně útoku muslima jasně vidět. Na video se můžete podívat zde. Hempel a jeho přítelkyně přijeli na kole k nákupnímu centru Arsenal, když u vchodu stála skupina čtyř žadatelů o azyl, Syřan Sabri byl jedním z nich. Když pár vcházel do obchoďáku, Hempel se náhle otočil a vrátil se ke skupině, pravděpodobně proto, že mu něco řekli. Pak došlo k vzájemné výměně názorů a potyčce.  Poté se je Hemplova přítelkyně pokusila oddělit. Sabri však ženu chytil za ruku a Hempel se ji pokusil z jeho sevření osvobodit, načež ho Sabri čtyřikrát udeřil do hlavy. Hempel  pak zůstává ležet v bezvědomí na zemi. Sabri a jeho kumpáni rychle opustili scénu. Hempel ještě téhož dne v noci umírá v nemocnici.

Ve čtvrtek proběhl soud, v němž byl Sabri H. odsouzen k pouze dvouleté podmínce a 120 hodinám veřejně prospěšných prací. Má se za to, že Sabrímu bylo v době spáchání činu jen 17 let, a tak byl souzen jako mladistvý.

Karsten Hempel, Marcusův otec, však upozornil, že z vlastní zprávy soudu vyplývá, že Sabrí mohl být v době zabití věkem kdekoliv mezi 13 a 27 lety, nikdy se však neobtěžovali požádat Interpol, aby jeho věk oficiálně potvrdil. Sabri H. totiž přišel – podobně jako většina vetřelců – do Německa zcela bez dokladů a stejně, jako další jeho soukmenovci tvrdil, že je nezletilý. Údaje o tomto migrantovi jsou tedy velmi pravděpodobně zcela vymyšlené a to nejspíš nejen co se věku a země původu týká. Skandální je, že se tato fakta nesnažil soud podrobněji zjistit, třeba kostním testem, který je jinak celkem běžný a určil by věk mnohem přesněji.

Zatímco zpočátku byl případ považován za jasnou vraždu, státní zástupce incident líčil jako sebeobranu ze strany Sabrího. Soud se pak pokusil případ pohřbít, dokud na to neupozornil média Tomáš Höse ze strany Alternativa pro Německo. I poté však byl Sabrího proces několikrát odložen, až nakonec 28. února začal. Tedy nejskandálnější na tom všem je, že zde byla jasná snaha systému tento případ zcela zamést pod koberec.

Také Hempelův právník Thomas Seifert nesměl být rozsudku přítomen. Vysvětlil, že mu soudce kvůli obavám z koronaviru zakázal vstup do soudní síně, protože pochází z Belgie, a to navzdory tomu, že mezi Německem a Belgií nejsou v současné době uzavřeny hranice. Karsten Hempel, Marcusův otec, byl zklamán, i když z verdiktu nebyl nijak překvapen. „Předem jsem si myslel, že takový rozsudek přijde,“ řekl. „Tohle byl ukázkový proces. V podstatě vše bylo soudu jasné už dřív, než začal.  Chtěli jen rychle a bez jakéhokoliv povyku soud ukončit.“

Hempelův právník Seifert potvrdil, že se Sabri k činu přiznal, a vzhledem k tomu, že z místa činu také utekl, měl dostat za pokus o vraždu desetiletý trest vězení. Seifert také uvedl, že případ ještě neskončil, a že podají dovolání k německému spolkovému soudu, který by případně mohl kauzu znovu otevřít. “Tohle už není jen o mém jediném synovi,” řekl Karsten Hempel. „Tohle je také o právním systému. Co se to tam děje? V mých očích lžou.“

V roce 2018 byl otec zavražděného, Karsten Hempel nazýván „nacistou“ za to, že uvedl, že jeho syna zabil migrant. Antifa tehdy dokonce proti otci zavražděného za jeho pravdivé výroky uspořádala demonstraci.

Podobně skandálních rozsudků se napříč EU najde spousta. Osvobození muslimští vetřelci či jen s podmínkou za znásilnění nebo vraždu rozhodně nejsou žádnou výjimkou. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby to bylo naopak a Němec by zabil v této potyčce údajného Syřana? Myslíte, že by také dostal tak směšný “trest”?

 

 

(Visited 2 057 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *