Zadluženému Somálsku chce vláda poslat skoro 1 mil. eur. Pro somálské piráty, členy islámských bojůvek či jako kapesné na cestu do Evropy?

Napsal
Sdílet článek

Česká vláda chce přispět částkou 0,94 mil. eur (24,5 milionu korun) na údajné umoření dluhu této africké země, ve které nikdy neskončily kmenové války, na jejímž území čile působí partičky pirátů, přepadajících především lodě cizinců, v Somálsku působí i ozbrojené islamistické bojůvky a právě Somálsko je zemí, ze které proudí – spolu s Nigérií – do Evropy největší počet invazistů.

MMF rozhodl o oddlužení Somálska loni v prosinci a vyzval všechny své členy, aby se do iniciativy zapojily. Celkem by měly být dluhy této africké země vůči fondu sníženy o 305 milionů eur (8,1 miliardy korun). Na Česko podle návrhu fondu připadá příspěvek 24,5 milionu korun. Ministerstvo financí navrhuje vládě, aby se na oddlužení podílela v plné navržené výši.

Peníze mají jít z rezerv ČNB a zajímavé je, že podobně jsme se již v roce 2007 podíleli na snížení dluhu Libérie. Tedy přesně té země, která měla být původně rájem všech černochů, avšak ve skutečnosti je neustále zmítána občanskými válkami. Peníze mají být deklarovány jako rozvojová pomoc a údajně jsou určeny na rozvoj Somálska.

To z nás vážně chtějí dělat soudruzi z MMF pitomce? Somálsku se posílá pomoc kam až moje paměť sahá. Pamatuji si, jak nám již někdy v 70. letech ukazovali obrázek malého černouška s nafouknutým bříškem a mouchou u oka. Tentýž černoušek se pak sem tam objevil i na dalších obrázcích, nabádajících k pomoci Africe i v dalších desetiletích. Po celou dobu se povinně přispívalo na tzv. “fond solidarity”, kdy mělo jít cosi i do Somálska. Stejně tak si pamatuji na televizí přenášené megakoncerty světových hvězd  80. a 90. let, kdy se vybíralo opět na Afriku. A s “pomocí” Africe se nepřestalo doposud.

Z oněch černoušků z obrázků jsou již  šediví páni (pokud se tedy mezitím vzájemně nepostříleli či se dožili dospělosti) a Somálsko stále nemá dost. To máme skutečně věřit, že se náhle po této “pomoci” MMF v Somálsku něco změní? Že jako mávnutím kouzelného proutku přestanou do Evropy proudit davy Somálců, žádajících sociální dávky a jiné výhody, pro které zpravidla do Evropy zamířili?

Ostatně, za vše hovoří toto video ze Švédska, kde se Somálci dožadují nejen dávek, ale také bydlení zdarma, hřišť pro jejich děti a nových mešit. A jeden z hlavních požadavků je pak ten, aby se přestěhovali i ostatní Somálci do Evropy. Video je pár let staré, nicméně stále aktuální, protože Somálci i nadále proudí do Evropy ve velmi hojném počtu.

Tak jak to tedy je? Proč máme posílat takřka milion eur do Somálska? Pro invazisty na cestu? Aby měli dostatek peněz pro pašeráky? Somálsko bylo vždy jednou z nejchudších zemí světa, protože tam žijí Somálci. Přesně ti Somálci, které už mnoho desetiletí a tedy i několik generací učí Evropané jen natahovat ruku.

A Somálci už dávno zjistili, že je zbytečné s tou nataženou rukou čekat v Africe, raději si pro vše dorazí do Evropy. Nutno podotknout, že Somálcům z videa byla většina jejich požadavků splněna. Jejich soukmenovci v Africe to moc dobře ví. Co asi změní tučný pašalík od MMF, který si mezi sebou tak akorát rozdělí tamní zkorumpovaní pohlaváři?

Neměli bychom s půlbiliónovým  dluhem utrácet peníze účelněji??

(Visited 3 882 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *