Záplava úspěchů

Napsal
Sdílet článek

EU způsobuje jednu krizi za druhou. Způsobuje je snad nevědomě? Ani náhodou. EU ty krize provokuje. Úmyslně. Je potřeba s definitivní platností porazit, dorazit kapitalismus.
Afghánistán dostane od EU miliardu euro, prohlásila Merkel. Co si to ta – teď mi jaksi chybí slušné označení – myslí? Je snad diktátorka? Pokud vím, tak rozhodnutí Unie musí být jednomyslná a nelze jen tak rozhazovat peníze z kapes daňových poplatníků. Aparát EU, v čele s von der Leyen a k tomu se samozvanou funkcionářkou Merkel, ještě nikdy nevydělal jedno jediné, mizerné euro. Tak je to a ne jinak: všechny unijní peníze jsou naše peníze a ne komisařů v Bruselu.

Když už jsme u toho, energetika patří do kompetence Unie. Jde ale o tak zvanou sdílenou pravomoc. Laik by si myslel, že komise a členské státy něco vytváří dohromady. Omyl, Komise něco vymyslí a sdělí nám to.
Elektrická energie, ropa, plyn a další zdroje, patři neoddělitelně k sobě. Kdy a jak se rozhodovalo o Nord Stream II? Proč byl stanoven konečný bod v Německu a ne třeba v Polsku, Dánsku a nebo v Holandsku. Domnívá se snad někdo, že něco dostanem z Německa až přijde opravdová energetická nouze? I ty bezvýznamné roušky, které měly jít, přes naše území do Maďarska, Merkel zadržela.

Momentálně chybí plyn a ropa a energie vůbec. Auta se nevyrábějí kvůli nedostatku čipů – chce nám snad někdo namluvit, že se tak stalo náhodou? Najednou je nedostatek kontejnerů pro dopravu z Číny. Kde jsou, kam zmizely?

Přišel covid 19, možná něco trochu horšího než chřipka. Možná že ano, možná že ne, těžko porovnávat. Varianty covidu došly až do označení gama, vlny známe zatím čtyři. To není konec. Našim elitám se zalíbilo s námi mávat.

Druhému očkování následuje posilovací očkování. Napřed byli na řadě senioři, pak zdravotníci, normální dospělí, následovala mládež a teď přijdou snad i kojenci. Kdo to propaguje a nařizuje?

Farmaceutický průmysl? Vůbec ne. Na to si zjednali epidemiology , hygieniky a jiné poskoky z řad politiků. Jak jsou všichni za to placeni? Jako praktičtí lékaři, kteří údajně mají za každého, do kterého vrazí injekční jehlu, tři stovky? Nikdo nedělá nic zadarmo.

Maďarsko by mělo být z EU vyhozeno. To si přeje vedení v Bruselu. Polsko o vystoupení přemýšlí samo a u nás se nám naše elity snaží namluvit, že odchod z Evropské unie by byla katastrofa – prý pro nás.
Jako hrušky padají v Německu větrné mlýnky, jeden za druhým. A to ani nefouká pořádně vítr. Množství energie takto získané je daleko menší než v minulých letech (psáno v den poslední vichřice).

U našich sousedů přechází slévárny hliníku, kvůli nedostatku elektrické energie, z elektrických tavících pecí, na pece plynové. Tedy přesný opak toho, co propagátoři větrné energie zamýšleli.
S nedostatkem energie se potýká i chemický průmysl. Němečtí výrobci laků a lepidel přecházejí na ropu a plyn. Nemohou si dovolit výpadek proudu ani na hodinu. Nejen že by došlo ke ztrátě surovin, ale i ke znehodnocení výrobních zařízení.

I tak zdánlivě bezvýznamné podniky, jako jsou malé, našimi škrabálky tak opěvované, místní pekárny, trpí nespolehlivou dodávkou elektřiny. Jejich super moderní elektrické pece reagují na každý záchvěv hodnoty frekvence v síti. Vypnou se. Pekaři si nakoupili pece, které jim měly 30% proudu uspořit a ty jim teď naopak náklady zvyšují. Co se děje německému průmyslu, přijde i k nám.
Evrovpská unije překypuje úspěchy.

Poručíme větru proudu.

(Visited 67 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *