Záruku nemá nikdo, plošinu jen někdo

Napsal
Sdílet článek

Snad každý den se někde v TV či tisku objeví prosba o pomoc veřejnosti. Většinou o finanční pomoc pro rodinu, rodiče, kde je, náhle nastane, velký zdravotní problém. Narodí se například už vážně nemocné, postižené, miminko, člověk přijde k vážnému úrazu a je doživotně hendikepovaný. Případů a příkladů je mnohem více. Jistě víte o co a koho se jedná.

Když problém zdravotní proč se neobrátit na zdravotní pojišťovnu! Pojišťovna nemá na „něco takového“ kolonku? A navíc bylo by to drahé, hodně drahé. Otočit pořadí, že? Sbírek (nechci mluvit o těch podvodných, i když i takoví vykutálenci se najdou – fuj) od obyčejných a soucitných lidí pro někoho takového, pro nějakou takovou rodinu, už bylo, je a bude, což je moc dobře. Pořád jsme ještě, i když ti nahoře, zdá se mi, dělají vše proti tomu, soudržní.

V současné době probíhá v Tokiu paralympiáda. Obdivuji, klobouk smekám před těmi borci. Ano jsou mezi nimi i vozíčkáři. Jak se tam (jistě letecky) dostali? Kdo a jak jim pomáhal do a z letadla? Měl snad někdo z nich speciálně upravenou plošinu pro nástup a výstup? K tomu ještě, aby to bylo důstojné (proč ne – vždyť jsou to reprezentanti státu) klimatizovanou a s vytápěnou kabinou?

Je jasné, že nikdo z těch sportovců není zároveň i prezidentem. A kdyby byl?

Tak by mu byla poskytnuta plošina k letadlu, pořízena za cca 2,4 milionu korun, k deseti, maximálně 20 použití. A je jedno zda do Brna, Berlína, Mosvy či do Číny.

Možná to bude mít i vedlejší efekt. Že se o tom, jaké mají hendikepovaní lidé problémy, začne konečně mluvit, že se to začne i více řešit pro lidi dole.

P. S. Protože nikdo nemáme doživotní záruku plného zdraví.

  • MAJKA DUBOVÁ
3/5 - (1 vote)
(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *