Zdraví a zdravý životní styl

Napsal
Sdílet článek

Zdraví a zdravý životní styl je závislý na mnoha faktorech, ale většina lidí na to absolutně kašle. Pokud chceš být zdraví, tak musíš žit zdravým životním stylem a ne čekat až onemocníš a pak to řešit.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl je propojení všeho se vším. Nestačí zdravě jíst, sportovat, kvalitně odpočívat a mít dostatek spánku to je absolutní minimum co můžete pro sebe udělat. Ale určitě to na zdraví život bez nemoci a zdravotních komplikaci nestačí. Je potřeba se zaměřit i další složky jako je mysl, duše emoce a podobně.

Jak dobře umíte zvládat své emoce? Mít emoce pod kontrolou je důležité, protože když je nemáme pod kontrolou, tak nás ovládají a to muže být důležitý faktor, který může způsobit zdravotní problémy. Další důležitý faktor je stres. Pokud jste často ve stresu, tak můžete rovněž onemocnět a mít zdravotní problémy. 

Další faktory se spojuji s tím jak jste v životě šťastni a s kvalitou života. Pokud děláte práci, která vás nebaví, tak nejste šťastní a máte problém, který se muže projevit časem v podobě zdravotního problému. Naučte se ovládat svou mysl, protože jinak ovládne ona vás a bude žit v negativitě, která také způsobuje problémy se zdravým. 

Dále jde o kvalitní spánek a odpočinek. Nezáleží jak dlouho spíte, ale jakou kvalitu má váš spánek. Způsob stravovaní je taky velice důležitý. doporučuji se vyhýbat mouce, cukru a obecně jíst hlavně ovoce a zeleninu. Ideálně jíst jen rostlinu stravu.

Pohyb a sport je velice důležitý pro naše zdraví. Pomáhá okysličit tělo, rozproudit lymfatický system, spaluje přebytečně kalorie a tuky a mnoho dalšího. Doporučuji alespoň třikrát týdně mít nějakou fyzickou zátěž a hýbat se.

Zdraví je o propojení těla, myslí a duše. A je potřeba, aby všechny tyto složky byli ve vzájemné harmonii, bez toho si udržet zdraví nelze. Nazval bych to team alpha spirit jde o propojení osobního rozvoje mentálního a duševního zdraví a hlavně jde o duchovní tedy spirituální složku.

(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *