Zdraví ochráníte nejlépe obušky a slzným plynem!

Napsal
Sdílet článek

A to tak, že budete tlouct hlava nehlava demonstranty, kteří protestují proti omezení základních lidských práv a proti nastupující diktatuře mezinárodních big-tech společností. A je jedno, jestli se u demonstrantů jedná o dospělé, seniory, děti nebo ženy – hlavně všechny umlčet, protože to je to, si přeje vládnoucí politika v Německu.

V neděli 1.srpna se v Berlíně konala opět demonstrace proti koronovým omezením. Obdobné akce proběhly během posledních 15 měsíců už několikrát. Ale tentokrát se poprvé jednalo o demonstraci, která i přes mnohé žádosti u městských i státních soudů byla oficiálně zakázaná. Odůvodnění: nedodržování hygienických předpisů a ohrožení veřejného zdraví. Může skutečně povinnost nosit masku pod širým nebem, kterou téměř nikdo nedodržuje, převážit nad základním právem svobody shromažďování? Demonstraci, které se účastnilo ca 20 000 lidí (i přes zákaz konání a omezení přístupu) komentovala oficiální média jako akci radikální pravicové menšiny s účastí ca. 5000 demonstrantů.

Ještě před týdnem se v Berlíně sešly desítky tisíc lidí – blízko sebe, bez masky, dobře se bavili, ruku v ruce. Konala se totiž demonstrace CSD – ‚Christopher Street Day‘ za práva homosexuálů a transsexuálů, které se zúčastnilo 60 000 lidí. Proč ne? Jak je všeobecně známo, nemají demonstrace na průběh infekčnosti žádný vliv. Justice, policie i úřady tuto demonstraci plně podpořily. Policie se k tomu vyjádřila: ‚’Hygienický koncept byl dodržen‘. Jak potvrzují fotografie a videa z této demonstrace, hygienická nařízení prostě nikoho nezajímala.

Tuto neděli však poskytoval Berlín zcela jiný pohled: policejní jednotky po celém městě, na sjezdech z dálnic a příjezdových komunikacích, všude modrá blikající světla, helikoptéry, sirény, těžká technika. Lidé,  kteří chtěli do Berlina 1.8., byli kontrolováni policií, vjezd do města byl paušálně zakázán. Vedle běžných turistů to byli i účastnici demonstrace proti koronovým omezením (organizované ‚Querdenken‘ – volným sdružením lidí všech věkových, sociálních a politických skupin), někteří z nich absolvovali cestu více než 700 km. Ti, kteří se do Berlína přesto dostali, byli rozháněni obušky a slzným plynem, aby se nemohli shromáždit v centru města. V mnohých ulicích došlo k násilným akcím, je mnoho zraněných a ca 600 lidí bylo zatčeno. Jeden z demonstrantů (49 let) při policejní kontrole zkolaboval, byl odvezen do nemocnice, kde krátce po převozu zemřel. Jeho smrt se vyšetřuje.

Brutální postup policie a nezákonné rozhodnutí soudů ukazuje jasně, že nárok na základní ústavní práva má v Německu jenom ten, kdo podporuje oficiální politickou linii. Opatření na ochranu zdraví nemají se zdravím co dělat – slouží jen k prosazení politických a ekonomických cílů. Každý politik, který popírá právo na svobodu, s jakýmkoliv odůvodněním, musí být obviněn z diktatury. Ti, kteří potlačují protesty lidí pomocí policejního násilí a soudnictví (sloužícího politickému vedení), likvidují svobodnou společnost a její zákony. Pomocí stejných násilných metod mohla německá vláda zakázat i všechny ostatní obdobné akce. Ale ani oficiálně povolené demonstrace Christopher Street Day, Black Lives Matter nebo fotbalová utkání s mnohatisícovým publikem zcela zjevně neznamenají nebezpečí zvýšené infekce. Na rozdíl od demonstrace proti koronovým omezením však účastnící těchto akcí nekritizují otevřeně aktuální ‚zdravotní diktaturu – kterou jak v Německu, tak v ČR, i v ostatních státech tvrdě prosazuje vedení EU. Otázka je, komu slouží nové zákony z Bruselu?

Je nejvyšší čas, začít chránit zákony své země, i když to může znamenat, postavit se proti obuškům a slznému plynu.

Foto: Berlín, 1.8.21

 

5/5 - (4 votes)
(Visited 229 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *