Zeman, Orbán … kdo by je chtěl umlčet?

Napsal
Sdílet článek

Na internetu se otevřeně rozjela válka proti prezidentu Miloši Zemanovi, který se v době ultraliberální a progresivistické scény disponující mocí zabanovat kohokoli s opačným názorem hrubě provinil několika neodpustitelnými věcmi – zaprvé souhlasil s premiérem Maďarska, Viktorem Orbánem, ohledně nového maďarského zákona, který zakazuje propagaci LGBT osobám mladším osmnácti let věku, a jednak se velmi nekorektně vyjádřil na adresu transgender osob, o kterých prohlásil, že jsou mu odporní.

Případu s Milošem Zemanem se chytila už i zahraniční média, která Zemanovy postoje drsně kritizují. Do případu s Viktorem Orbánem se ovšem začala vrtat Evropská unie, která, jak jste jistě stačili zaregistrovat, dlouhodobě poškozuje pověst maďarského premiéra, jehož se snaží označovat za diktátora a osobu omezující svobodu slova, totalitního vůdce, který se snaží potřít demokracii v Maďarsku; Evropská unie se na účet Maďarska snaží podniknout kroky, které podporuje řada evropských zemích, které mají v čele liberální vedení. Jak Miloš Zeman, tak Viktor Orbán tedy v následujících týdnech mohou jistě očekávat oblačno, místy zataženo se silnými bouřkami.

O výrocích obou politiků si můžeme myslet mnoho věcí.

Maďarský zákon: Z mého pohledu je nový maďarský zákon relevantní a podobnou novelu bych uvítala i v České republice. Myslím si, že dítěti by se měl nabídnout normální pohled na věc a ušetřit jej světa, kde si může ve své nezletilosti změnit pohlaví šílenou operací. Existuje mnoho případů, kdy takový člověk tohoto rozhodnutí lituje a chce se vrátit zpět ke svému přirozenému pohlaví, to ovšem po nelidské operaci už není možné – takový člověk potom čelí sebevražedným myšlenkám, které se bohužel mnohdy stanou i realitou. Přátelé, dospělý člověk ať si se svým tělem dělá libovolně naprosto cokoliv (pokud si to bude platit ze svého), ale nepřispívejme k tomu, aby taková fatální rozhodnutí dělaly nezletilé osoby. Přesně v tom by maďarská novela mohla pomoci – to, že děti ve školách nebudou čelit LGBT propagandě, neznamená, že budou mít sebevražedné sklony. Znamená to, že budou mít šanci vyrůst v nenásilném prostředí a dospět do doby, kdy si se svým tělem budou moci dělat to, co uznají za vhodné.

Výrok Miloše Zemana: Uznávám, že Miloš Zeman se vyjádřil hodně, hodně nekorektně, když řekl, že mu jsou transgender osoby odporné – on z pozice vrcholného politika musí dvakrát přemýšlet nad tím, co vypustí z úst, protože se nad ním pokaždé vznáší pár krvelačných mediálních supů. Přiznejme si ale, že prezident Zeman byl nekorektní vždycky a vždycky hovořil tak, jak mu takříkajíc zobák narostl. Prezident při oné debatě ovšem nemluvil jen o transgender osobách – pronesl i to, že jakákoli sexuální orientace (ať už menšinová nebo většinová) by neměla být demonstrována, protože se jedná o velmi intimní záležitost, což je výrok, se kterým se ztotožňuji.

Také nevidím důvod k tomu, aby někdo nahatý nebo v erotickém kostýmku běhal po Václavském náměstí. Možná jsem příliš konzervativní puritánka, ale to je zkrátka můj názor. Znovu se dostáváme do situace – jako s Viktorem Orbánem – kdy takových obrazů mohou být svědky nezletilí a děti – a pokud jsou stránky pro dospělé opravdu jen pro dospělé, proč se takto veřejně prezentují sexuální životy lidí na nejfrekventovanější pražské ulici?

Internet se tedy obrátil proti nekorektnímu Zemanovi a na to konto nám zrušil stránku na Facebooku Mladí Espéďáci, kde jsme se k tomuto tématu vyjadřovali. Dále, facebooková stránka označující sebe sama jako “média” P. V. Téma napsala do svého postu, že osoby, které budou vyjadřovat podporu Zemanovi v komentářích, budou smazány, následně označila Zemana za neonacistu a přirovnala nastalou situaci k situaci před začátkem druhé světové války, což je za mě tak prudce hloupý výrok.

Není to naše konzervativní scéna, která neustále vyvolává spory. Jsou to právě scény liberálně progresivistické, které podněcují zbytečné hádky mezi lidmi a které třeba ukázkově v Americe dospěly téměř k občanské válce. Nedovolme totéž u nás.

(Visited 410 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. Myslet si, ze operace na zmenu pohlavi nezletilych je nezcizitelne pravo, muze jenom silenec!

    “Prezident … pronesl i to, že jakákoli sexuální orientace by neměla být demonstrována, protože se jedná o velmi intimní záležitost”

    Zeman to vyjadril uplne presne! Jenomze v dnesni dobe, kdyz reknete, ze sex je intimni zalezitost, tak vas oznanci za nenevistneho. Transky nemaji soutezit v zenskych sportech. Jste nenavistny! Nezletili nemaji pravo na operaci pohlavi. Jste nenavistny! Homo- a transsexualni obsah nepatri do filmu mladezi pristupnych. Jste nenavistny!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *