Život v Česku

Napsal
Sdílet článek

Poměrně zajímavý článek si lze 11. 5. 2021 přečíst v Život v Česku.cz (autor Josef Šťastna)

o tom, že nový dům v Praze, na který je Tomio Okamura hrdý, již prošel kolaudací. Kdo si zažil proces pořízení bydlení ve vlastním, jak se říká prošla mu rukama každá cihla nebo si ledacos či vše nechal zhotovit, ví, že teprve po kolaudaci si oddychne a je rád, že to má za sebou.

V článku s titulkem:

V každé věži je kamera. Tomio Okamura je na přísně střežený dům hrdý, se autor zmiňuje i o tom, že dům má podle návrhu švýcarského architekta kulatý půdorys a vysoký je jako čtyřpatrová budova. Každý jednotlivý tubus střeží bezpečnostní kamera. Další kamery pak hlídají pozemek. Stojí zde i to, že dům má dva vchody, tři samostatné byty s celkovou plochou 431 m2 . Unikátní je také vnitřek domu. Podle návrhu architekta by v domě mělo být 8 ložnic, 6 pracoven, 6 hal, 5 toalet, 3 koupelny, 3 kuchyně, 3 jídelny, 6 obývacícíh pokojů. Samozřejmě není zapomenuto ani na garáž pro 5 vozů.

V článku je rovněž tato věta.

Co se týče nákladů, tak předseda SPD se v minulosti netajil tím, že část ze sumy 20 milionů korun mu pokryje hypotéka.

Nejsem si jista, zda jsem pochopila správně uváděnou sumu 20 milionů jako celkové náklady na výstavbu. Domnívám se, že při uvedení všeho – v souvislosti s novým tubusovým domem T. Okamury, je absolutně nereálné za uvedenou sumu tuto – i kdyby „každá cihla“ prošla rukama T, Okamury, nemovitost pořídit.

Pokud by snad mohl mít někdo pocit, že mu závidím, tak ani náhodou. Snad jen ještě jednu toaletu bych brala. On by měl jen čtyři a my dvě.

P. S. Všude je to občas na pokakání.

  • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 182 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *