Známá německá pašeračka afrických vetřelců žádá o zrušení Frontexu a import půl milionu invazistů do Evropy

Napsal
Sdílet článek

Podivuhodné!! Že by Frontex konečně sloužil ke svému skutečnému účelu? V minulosti zatím vždy fungoval jen coby lodní taxi pro nelegální vetřelce a jak se zdá, tak nyní už zřejmě jeho lodě začaly skutečně střežit vody Středozemního moře. Jak jinak si vysvětlit, že největší evropská pašeračka invazistů, Carola Racketeová, požaduje okamžité zrušení Frontexu?

Carola Racketeová, námořní kapitánka a profesionální neziskový parazit požaduje, aby Evropská unie zrušila svoji pohraniční agenturu Frontex. Tvrdila, že politický blok a několik jeho členských států brání vetřelcům v přepravě do Evropy. Německá státní příslušnice, která vloni lodí záměrně vrazila do italských pohraničních hlídkových plavidel, aby je přinutila svou loď plnou vetřelců nechat vplout do italského přístavu, prohlásila, že agentura Frontex musí být zneškodněna a obvinila EU, že chce, aby se přivandrovalci utopili ve Středozemním moři.

Racketeová řekla, že vetřelci se topí ve Středozemním moři, protože Evropská unie chce, aby se utopili, aby vyděsili ty, kdo by se mohli pokusit moře překonat. Utopí se, protože jim Evropa upírá přístup k jakýmkoli bezpečným trasám a nedává jim jinou možnost než riskovat své životy na moři. Dále obvinila agenturu Frontex, že usnadňuje „rasistickou pohraniční politiku evropských států. Musíme strhnout pevnost Evropa, vytvořenou proto, aby chudí umírali u středomořských břehů, kde je nikdo nevidí.“

V odkazu na Black Lives Matter (BLM), Racketeová řekla, že aktivisté by měli nejen zrušit policii, ale také zrušit agenturu Frontex. „Pokud BLM v USA požaduje zničení policejních útvarů, musíme následně požadovat, aby v Evropě došlo ke zničení Frontexu“, uvedla. Mluvčí agentury Frontex tuto myšlenku označil za nesmysl.

Tyto poznámky nejsou jejími prvními kontroverzními výroky. Nedávno Racketeová požadovala, aby EU přijala nejméně půl milionu vetřelců z Libye, a řekla, že Evropa by měla přijmout „klimatické uprchlíky“. 

Racketeová, která byla dříve kapitánkou lodi patřící německé neziskovce Sea-Watch, se také dostala do konfliktu s Matteem Salvinim. Salvini působil jako ministr vnitra, když Racketeová loni nabourala čluny pohraniční policie a kritizovala Salviniho politiku, blokující italské přístavy pro pašerácké neziskovky.

V červenci loňského roku Racketeová oznámila, že vznese obvinění z pomluvy proti Salvinimu, který neváhal kritizovat její činy na sociálních médiích a obviňovat ji a Sea-Watch z obchodování s lidmi.

Vzpomeneme-li si na loňský rok, kdy zatčené pašeračce vybrali Němci za pár hodin dostatek peněz na kauci, dále na to, jakou podporu má u německé vlády, ale také na bouřlivý aplaus, kterého se dočkala v Europarlamentu, tak je možné, že nakonec na její požadavky skutečně dojde. Nebo je také možné, že jen dojde k obměně personálu lodí Frontexu, či změně instrukcí tak, aby Frontex pokračoval ve stejné činnosti jako dříve, tedy aby fungoval coby lodní taxi pro vetřelce.

Nikdy předtím si  Racketeová na agenturu Frontex nestěžovala, tedy je jasné, že alespoň do jisté míry začala pohraniční stráž EU hlídat hranice až letos. Vzhledem k tomu, jakou obdivovanou celebritou je Racketeová v Bruselu, může nakonec skutečně na její slova dojít a to včetně jí požadovaného importu půl milionu afrických vetřelců.

5/5 - (3 votes)

(Visited 175 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *