Znepokojivá fakta o elektromobilech

Napsal
Sdílet článek

O elektromobilech dostává veřejnost často jen „politicky korektní“ zprávy. Často jsou to zprávy velmi zkreslující a zamlčující to podstatné. Patrně jen odborníci například vědí, že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují. To tvrdí prof. Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT v rozhovoru pro obecně prospěšnou společnost Kverulant.org.

 

Pokud by elektromobily měly hrát v dopravě opravdu významnou roli, bude to vyžadovat kapacitu několika temelínských bloků. To však není zdaleka jediné fatální úskalí tohoto konceptu. K tomu, aby byla elektrická energie dopravena do nabíječek, budou třeba další stamiliardové investice. Baterii elektromobilu si doma přes noc zcela nedobijete a při rychlonabíjení účinnost nabíjení snadno klesne i pod 50 procent. A pokud budeme dál dovážet levné baterie z Číny, a nic jiného nám dost dobře nezbývá, tak koupí elektromobilu rozhodně nepřispíváme ke snížení skleníkových emisí. Více již v rozhovoru s prof. Ing Janem Mackem, DrSc., proděkanem ČVUT pro vědu a výzkum a čelním představitelem Ústavu automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel ČVUT.

Jen v ČR vynakládáme miliardy na to, aby průměrné globální teploty v roce 2050 nevzrostly o 2 °C, ačkoli jen o 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí. Kverulant je přesvědčen, že je to nesmyslný cíl. Je také evidentní, že způsoby vedení tohoto boje jsou neúčinné a drahé. Hypotéza globálního oteplování v důsledku lidské činnosti nikdy nebyla potvrzena. Naopak celá řada argumentů svědčí proti ní. Přesto zmanipulovaní školáci stávkují  proti klimatické změně a Evropský parlament vyhlásil stav klimatické nouze. Kverulant je přesvědčen, že stejně jako v případě biopaliv nejde o nic jiného než ve jménu ekologického džihádu ovládat a okrádat obyčejné lidi. Cílem jeho kauzy Nesmyslný a drahý boj proti CO2 je významně přispět ke změně tohoto sebevražedného kurzu. Podpořte Kverulanta v jeho boji proti environmentalistickým alarmistům alespoň symbolickým darem 100 Kč.

 

 

  • Ing. Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel obecně prospěšné společnosti Kverulant.org
5/5 - (3 votes)
(Visited 250 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Zajímavost: Když si zadáte do vyhledávání obrázků slovo „elektromobil“, ukáže vám kromě současných modelů, nerozeznatelných od běžných aut, i futuristické modely podobné modernizovanému velorexu – tříkolky pro dvě osoby. Co to naznačuje? Že pro budoucnost se nepočítá ani s rodinou ani s delšími cestami. Kyborg-ovce se budou přesouvat jen mezi ubikací a zaměstnáním. Krásný nový svět.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *