Zřejmě již byla zaregistrována nová Trumpova “Patriot party”

Napsal
Sdílet článek

I když nebylo vše zcela oficiálně potvrzeno, prozatím se zdá, že nakonec skutečně došlo k založení nové vlastenecké strany v USA, kterou slíbil Donald Trump svým voličům. Zcela zřejmě má jít o stranu, která by “vyšachovala” Republikány, kteří se ale ve skutečnosti svým ideologickým zaměřením nijak neliší od Demokratů, navíc mnozí Trumpa podrazili v době, kdy čekal podporu.  Značná část Republikánů je ostatně pod stejně silným vlivem Deep state, jako Demokraté.

Některé zprávy říkají, že se prezident Trump snaží využít “Patriot party” k sesazení tzv. “RINO republikánů”. 

Registrace nové Trumpovy strany je vidět přímo na webových stránkách FEC zde.

Zde je screenshot potvrzující registraci strany:

Už dříve Donald Trump diskutoval o vytvoření  “Patriot party” s některými z jeho hlavních poradců a příznivců. Nicméně, vzhledem k jeho velké základně příznivců a rekordnímu počtu lidí, kteří pro něj hlasovali v roce 2020, se mnozí domnívají, že prezident Trump má na to, aby mohlo toto hnutí úspěšně pokračovat. Podle Politica strávil celé dny obvoláváním svých blízkých poradců, aby se zeptal, co musí udělat, aby zůstal součástí politiky.

Ve svém projevu na rozloučenou prezident naznačil svou budoucí politickou kariéru slovy, že “hnutí MAGA” je teprve na začátku. Na závěr svého funkčního období prohlásil: “Udělali jsme to, kvůli čemu jsme sem přišli, a ještě mnohem víc.”

Myšlenka na založení vlastní strany či hnutí také vstoupila do hry v době, kdy se někteří republikáni, včetně Mitche McConnella, rozešli s prezidentem a svalili na něj vinu za nepokoje, k nimž došlo 6.ledna v americkém Kapitolu.

Nedávné průzkumy veřejného mínění však ukázaly, že Donald Trump má mezi voliči stále silnou podporu. Zatímco prezident Trump se oficiálně k založení strany nevyjádřil, mnozí jeho odpůrci vyjádřili obavy, že nová strana může odlákat voliče od republikánské strany.

Berte, prosím, tuto informaci zatím s rezervou, nicméně během dneška se již poměrně rychle šíří americkými alternativními médii a zdá se, že je už jen otázkou dnů, ne-li hodin, než dojde k oficiálnímu oznámení ze strany Donalda Trumpa.

(Visited 1 020 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. To znamená, že část skutečných Republikánů přejde k Trumpovi a zbytek se spojí s Demokraty. Dojde tak opět ke stavu, který tu byl před Trumpovou érou – dvě velké strany proti sobě, ostatní bez šance.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *